Opozice tvrdě reagovala na vládní změny nošení roušek: „Nikdo neví, co vlastně platí. Je to jak v Pyšné princezně,“uvedl Petr Fiala

Ministerstvo zdravotnictví představilo další změny v pravidlech pro nošení roušek, což vyvolalo vlnu kritiku, hlavně ze strany opozice. Považují tyto kroky resortu za amatérské, i když uznávají, že vyjmutí škol z opatření je správný krok.

Zdroj: idnes.cz

Předseda občanských demokratů Petr Fiala tvrdě reagoval na nařízení vlády a myslí si, že premiér s ministrem zdravotnictví zkoušejí, co všechno lidé vydrží.

Zdroj: ods.cz

„Nikdo neví, co vlastně platí,“ napsal politik a situaci porovnal s pohádkou o Pyšné princezně.

Martin Baxa (ODS) uvítal rozhodnutí o vyjmutí škol. Stejně si ale myslí, že vláda postupuje v otázkách epidemiologických opatření populisticky, amatérsky a nahodile, z čeho má strach.

Zdroj: novinky.cz

„Selský rozum někdy zvítězí i na ministerstvu zdravotnictví…,“ prohlásil místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík s tím, že vše mu připomíná cirkus.

Předseda STAN Vít Rakušan tvrdí, že vláda pokračuje ve zmatcích a chaosu. Pravidla se mění velmi často a nikdo neví, co očekávat dal.

Zdroj: e15.cz

„Nemohli bychom už zase stát řídit jako stát?“ podotkl politik.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová tvrdí, že ještě rozumí, když vláda nevěděla, co dělat v březnu, kdy epidemie jen začínala, ale nyní v srpnu už tomu nerozumí.

Zdroj: echo24.cz

Pekarová Adamová říká, že vláda může ztratit důvěru lidí v přijímaná opatření a je složité vyznat se v tom, co nakonec platí.

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že se opatřeními plně zabývá resort zdravotnictví a toto ministerstvo by mělo být schopně je odůvodnit.

Zdroj: ihned.cz

Předseda Pirátů Ivan Bartoš napsal na Twitteru, že vláda nemá žádný plán, jak postupovat, když vidí, jak se jejich opatření každý den mění. Navíc dodal, že kabinet dostal návrhy i od Pirátské strany, ale nevyužil je.

ZDroj: eurozpavy.cz

Předseda SPD Tomio Okamura označil postup vlády za politickou hru na účet občanů. Politik prohlásil, že čtvrteční jednání jsou „naprostou šarádou“ a vládní představitele musí být za ně odpovědní.

Zdroj: ihned.cz

Share