Když muž procházel kolem garáží, uslyšel divné kňučení: Kolemjdoucí si uvědomil, že zvířata byla zamčena v jedné z garáží

Tento příběh vyprávěli zaměstnanci organizace s názvem „Toulavý pes“. Jednou, když jeden z obyvatelů Krasnojarska procházel kolem garáží, uslyšel divné vytí a zakňučení. Kolemjdoucí si uvědomil, že zvířata byla zamčena v jedné z garáží. Podle zvuků a tlama, které vysunuli z trhliny dveří, bylo jasné, že tam bylo mnoho čtyřnohých „zajatců“ a všichni chtěli strašně jíst.

Zdroj: mimimetr.me

Muž kontaktoval aktivisty za práva zvířat, kteří okamžitě dorazili. Z garáže osvobodili patnáct koček a psů, kteří byli celou dobu zavřeni v malé místnosti. Dobrovolníci zavolali policii a při čekání na jejich příjezd se ptali místních obyvatel, pokud oni neví, koho je ta garáže.

Zdroj: mimimetr.me

Jedna z obyvatelek řekla, že zná majitelku garáže a poskytla její číslo. Majitelka zamčených zvířat odpověděla na volání, přišla na místo a otevřela garážová vrata. Sedm koček a osm psů, kteří tam byli, měli velmi zanedbávaný stav. Mnoho z nich mělo blechy a lišejníky. Z hladu byla zvířata vysílená a ze stálé izolace cítila strach při pohledu na nové lidi.

Zdroj: mimimetr.me

Žena se přiznala, že drží všechny tyto kočky a psy v garáži, aby je zachránila před nebezpečím, která jim na ulici hrozí. Sbírá zvířata od roku 2011. Říká, že je denně navštěvuje a krmi, a také chodí se psy ven.

Zdroj: mimimetr.me

Vedoucí organizace „Toulavý pes“ uvedla, že chápe dobré úmysly obyvatelky Krasnojarsku, ale vysvětlila, že zvířata by neměla být chována v takových podmínkách, protože tohle představuje nebezpečí pro jejich zdraví a život.

Zdroj: mimimetr.me

Nyní budou kočky a psi převzati do péče aktivistů za práva zvířat a veterinářů, kteří je budou vyšetřovat a léčit. Zvířata budou dočasně žít na veterinárních klinikách a v domovech dobrovolníků, dokud nenajdou svědomité majitele.

Zdroj: mimimetr.me

Majitelku garáže upozornili, že pokud se to zopakuje, tak budou muset hledat pomoc u policii. Hlavní věc je, že zvířata budou nyní žít v normálních podmínkách.

Share