Hasiči zachránili z kanalizace 8 štěňat: pak ale se ukázalo, že to vůbec nebyla štěňata a po vyšetření veterinářem se ukázalo, že se jedná o novorozené lišky

Někdo zavolal hasičům, kteří byli pod vedením Briana Vaughana. Volající uvedl, že v kanalizaci je 8 štěňat, ale odtamtud je sám nedostane, je nutná pomoc, jinak zvířátka zemřou. Muž dokázal uvidět černá labradorská mláďata, nejpravděpodobněji lhostejní majitelé je nechali v odtoku.

Zdroj: laykni.com

Hasiči toto volání přijali a okamžitě vyrazili na místo. Po 20 minutách se jim podařilo vytáhnout štěňata. Naštěstí nikdo nebyl zraněn, všichni byli v bezpečí a zdraví.

Jediné, co záchranáře zmátlo, bylo zbarvení štěňat, nebyla černá, jak se na první pohled zdálo, byla tmavě-tmavě červená, ne úplně jako psí mláďata.

Zdroj: laykni.com

„Štěňata“ byla odvezena do organizaci záchrany zvířat v blízkosti Pikes Peak. Po vyšetření veterinářem se ukázalo, že se jedná o novorozené lišky.

Travis Sauder, ředitel Colorado Parks and Wildlife, říká, že lišky jsou v jejich okolí běžná zvířata. A pro produkci potomků často volí ne zcela vhodná místa, například kanalizační šachty.

Zdroj: laykni.com

Po konzultaci se odborníci rozhodli vrátit „nález“ zpět a očekávat návrat matky. Pokud tam nepřijde, budou posláni do rehabilitačního centra pro divokou zvěř.

Zdroj: laykni.com

A tady je malé video ze záchranné operace.

Share