Hlavní hygienička Jarmila Rážová se nakazila koronavirem: ministr Vojtěch musí do karantény

Provedený test na covid-19 potvrdil, že se koronavirem nakazila hlavní hygienička Jarmila Rážová. Včera se setkala s vedoucím týmem chytré a karantény a byla v kontaktu s ministrem Adamem Vojtěchem.

Zaměstnanci ministerstva zdravotnictví nyní musí nosit roušky a také všichni, kdo kontaktoval s Rážovou více než 15 minut budou muset udělat test.

Zdroj: novinky.cz

Týká se to i Adama Vojtěcha, který musel ukončit svůj program návštěvy Karlovarského kraje, protože kontaktoval s nakaženým pacientem.

Krátce po příjezdu do Chebu ministr musel návštěvu zrušit a vrátit se do hlavního města. Na ministerstvu oznámili, že šéf resortu bude v domácí karanténě.

Zdroj: televizeseznam.cz

Někteří zaměstnanci ministerstva budou také pracovat z domova.

Nyní se bude čekat na výsledek testu a pak se rozhodné, jak bude ministr postupovat dále. Vojtěch se tak stal druhým ministrem po Karlu Havlíčkovi, který kontaktoval s nakaženou osobou.

Zdroj: tn.nova.cz

Hygienici oznámili, že výsledek testu obdrželi ráno a ihned zahájili epidemiologické šetření. Jméno hlavní hygieničky však neuvedli.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví však řekla, že Rážová začala cítit příznaky nákazy a nechala se otestovat.

Zdroj: ihned.cz

Nyní se hygienická služba snaží vyhledat co nejvíce možných kontaktů a poté se rozhodne o testech a karanténách.

Jarmila Rážová působí jako hlavní hygienička od 22. června. Během své kariéry již pracovala na ministerstvu zdravotnictví v letech 2003 až 2007.

Zdroj: ihned.cz

Čtyři roky také pracovala jako zástupkyně hlavního hygienika.

Během svého jmenování hygienička prohlásila, že chce udržet epidemiologickou situaci pod kontrolou. Další její cílem je poučit se z této epidemie a připravit se na možné další výzvy v budoucnu.

Zdroj: echo24.cz

„Zaměřím se proto určitě na personální a technologické posílení krajských hygienických stanic,“ řekla v červnu Rážová.

Share