Jan Blatný uvedl, že se zvýšil počet nakažených seniorů, je nutné provést testování v domovech důchodců, hlavním ukazatelem je počet hospitalizovaných

Vláda bude provádět testování v domovech pro seniory. Hygienici budou testovat nejen seniory, ale i pracovníky domovů pro seniory. K tomu je plánováno použití antigenních testů. Ministr zdravotnictví Jan Blatný oznámil, že počet hospitalizovaných pacientů se bude postupně zvyšovat.

Počet nakažených sice každý den klesá, ale počet hospitalizovaných se ještě bude vzrůstat. Uvedl to ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Zdroj: ČTK / FN Brno

Průměrný věk hospitalizovaných pacientů se navíc zvýšil z 65 let na 70 let. To je další jasný signál, že je třeba se starat o starší generaci lidí.

Hospitalizovaných pacientů bylo v úterý zhruba 7,4 tisíce. Tento počet se bude v následujících dnech jen zvyšovat.

Zdroj: YouTube / ANO

Ministr také vysvětlil, že reprodukční číslo není jediným ukazatelem, na kterém je třeba se orientovat. Ani to, že se reprodukční číslo kleslo, ještě neznamená, že by se snížil i počet hospitalizovaných.

Zdroj: TV Nova

Zatím je v naší zemi dostatek lůžkových kapacit. Zatím jsou ještě rezervy. Je ale třeba říci, že situace je nerovnoměrná v celé zemi, někde je rezerv více, někde je jich podstatně méně.

Zdroj: YouTube / ČT

Vláda také rozhodla, že je třeba testovat domovy důchodců, včetně pracovníků těchto zařízení. Zatím se ale ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo práce a sociálních věcí nedohodly, jak to provest.

Hlavním problémem je, že k provedení tohoto testování je zapotřebí zdravotníky. Ministr zdravotnictví uvedl, že testování by mělo začít 9. listopadu.

Zdroj: ČTK

Všeobecná zdravotní pojišťovna už objednala dva miliony testů. Tyto testy dodávali různí dodavatelé a už jsou v ČR. Celkem by jich mělo být 10 milionů.

Hlavní rizikovou skupinou jsou nyní senioři. Podle zástupců ministerstva zdravotnictví je testování v domovech pro seniory nyní již nezbytným opatřením, které je třeba provest.

Zdroj: YouTube / Fakultní nemocnice Brno

Většina lidí, kteří zemřeli na koronavirus, jsou senioři. To je také proto, že mnoho z nich mělo jiné nemoci. Kvůli tomu nebyla jejich imunita silná.

Ministr zdravotnictví také oznámil, že Česko pomáhá dalším zemím, protože v tomto boji už pomáhaly Česku další země.

Zdroj: YouTube / ANO

Například Česko pošle na Maltu 100 dávek léku remdisivir a také pošle do Francie milion ochranných rukavic. Tyto státy požádaly o pomoc.

„Česko je jednou z členských zemí EU, cítí to tak a plní závazky oboustranně,“ řekl Jan Blatný.

Share