„Cílem je zajistit testování každého“: Slovensko zavede na hranicích povinné testy na koronavirus

Slovensko bude testovat turisty přijíždějící do země na hranici se sousedními zeměmi na přítomnost koronaviru. Proto bude s největší pravděpodobností omezen počet otevřených hraničních přechodů, jakož i doba, kdy je bude možné využít k překročení hranic.

Zdroj: youtube.com

Od 2. listopadu mohou překročit Slovenské hranici jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus. Zákaz vycházení se vztahuje i na cizince: bez platného negativního testu se nemohou svobodně pohybovat na území Slovenska.

Zdroj: dennikn.sk

Premiér Igor Matovič uvedl po zasedání Ústředního krizového štábu v pondělí večer, že antigenní testy budou používány na státních hranicích.

Zdroj: dennikn.sk

Všichni, kteří hranici překročí, budou muset prokázat negativní test na covid-19 nebo budou mít povinnost podstoupit antigenní test.

Zdroj: dennikn.sk

„Cílem je zajistit testování každého, kdo bude chtít přes hranice projít, pokud nemá test,“ řekl Matovič, detaily ale neuvedl.

Zdroj: dennikn.sk

Premiér také zmínil, že bude počet otevřených hraničních přechodů omezen. Toto opatření může podle něj vstoupit v platnost po druhém kole plošného testování.

Zdroj: dennikn.sk

Rakousko, Maďarsko a Polsko jsou pro Slovensko zatím „zelené země“, cestování do a z nichž je pro občany České republiky volné.

Zdroj: ta3.com

Share