„Nemyslím si, že všichni musí jít nakoupit v sobotu“: Zdeňka Jágrová zkritizovala přeplněné obchody v sobotu, o rozvolňování se zatím neuvažuje

„Nemyslím si, že všichni musí jít nakoupit v sobotu, nebo zemřou hlady,” uvedla ředitelka Pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová. Tímto způsobem reagovala na davy lidí v obchodech, kteří se vydali na sobotní nákupy, kvůli nedělnímu zavření supermarketů.

Odbornice zdůraznila, že dodržování rozestupů je velmi důležité a rozvolňování se zatím neočekává.

Zdroj: reflex.cz

Jágrová sleduje koronavirové ukazatelé, které v jisté míře začaly klesat. Považuje to za pozitivní signál v Praze. Dle hygieničky optimistickým je pokles podílu pozitivních testů na počtu provedených odběrů.

Nemění se ale situace u ohrožené skupiny nad 65 let. Tam je situace stabilní.

Zdroj: novinky.cz

„Na rozvolňování je příliš brzy,“ říká Zdeňka Jágrová s tím, že se nedá říct, že čísla klesají dlouhodobě. Podle ní je potřeba, by se údaje dostaly na určitou hranici.

Jágrová se stěžuje, že lidé nedodržují rozestupy, což je vidět během nákupů v obchodě či v metru. Hygienička dodává, že není správné za každou cenu nakoupit v sobotu.

Zdroj: novinky.cz

Dle šéfky pražských hygieniků nejčastějším zdrojem nákazy je rodina a následuje pracoviště. Jiné možnosti téměř nejsou, protože jsou uzavřeny restaurace, kluby či sportoviště.

Jágrová dodala, že i když se mluví o lidech, kteří se koronavirem opakovaně nakazili, není jich moc. V Praze jich prý bude maximálně deset.

Zdroj: irozhlas.cz

Hygienička prohlásila, že zatím nekontrolují nemocnice, jak dodržují vládní opatření, a jak používají ochranné prostředky. Dle hygieničky společně s magistrátem ale kontrolují domovy pro seniory ještě od začátku léta.

Zdroj: echo24.cz

Nakonec hygienička řekla, že nevidí problém s dopravním podnikem v Praze. „Běžně jezdím metrem a nemyslím si, že by bylo přecpané. Alespoň ne v dobu, kdy jezdím já,“ ukončila.

Zdroj: barrandov.tv

Share