Jak vyčistit mikrovlnnou troubu od mastnoty venku a uvnitř za pouhých 6 minut

Mikrovlnná trouba je pravděpodobně jedním z nezbytných spotřebičů v každé moderní kuchyni. V mikrovlnné troubě můžete zahřát za 5 minut to, co by se vařilo na sporáku po dobu 20 minut, můžete vařit něco jednoduchého, a dát tam hotové jídlo tak, aby zůstalo trochu horké.

Takové časté používání samozřejmě způsobuje, že se uvnitř trouby hromadí velké množství nečistot a mastnoty, i když je například po každém použití otřete navlhčeným hadříkem. Není tak obtížné umýt mikrovlnnou troubu venku a co je důležitější, uvnitř. Je důležité používat pouze správné a osvědčené čisticí prostředky.

Zdroj: poshepky.com

  1. Jak vyčistit mikrovlnnou troubu s jedlou sodou

Nasypte 1 lžíci jedlé sody do 400-500 mililitrů vody. Vložte misku s roztokem do trouby na obvykle 2-5 minut. Úkolem roztoku sody je odpařovat a kondenzovat sodu na stěnách pece. Kondenzát se musí rozpustit zbytky potravin a tuků. Po ochlazení otřete vnitřní povrchy houbičkou, pokud je to nutné, namočenou ve stejné tekutině.

Zdroj: poshepky.com

  1. Čištění mikrovlnné trouby octem

Ocet je v domě každé hospodyně, takže pokud máte velmi špinavou mikrovlnnou troubu, použijte ji k čištění. Postupujte takto:

Nalijte do mísy 200 ml vody a 200 ml 9 % octa. Vložte to do mikrovlnné trouby, nastavte maximální výkon a zapněte na 5 minut. Po vypnutí spotřebiče neotevírejte ho dalších 10 minut. Otevřete mikrovlnnou troubu a otřete hadříkem nebo houbičkou uvnitř.

Zdroj: poshepky.com

A jak myjete vy mikrovlnnou troubu? Pravděpodobně existuje několik efektivních způsobů čištění mikrovlnné trouby – sdílejte je v komentářích!

Share