Jan Hrušínský kritizuje Babiše, Zemana, Prymulu: Kalousek byl podle něj skvělý politik

Mnozí Češi vědí, že principál Divadla Na Jezerce a herec Jan Hrušínský je kritikem a odpůrcem prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. Své myšlenky na současnou politiku vyjádřil v rozhovoru pro CNN Prima News.

Podle herce prezident Miloš Zeman škodí naší zemi už sedm let. Jan Hrušínský řekl, že prezident teď dělá, co umí, ale hlavní je, aby po nějaké době skončil ve své funkci.

Zdroj: Hermína

Vyšlo najevo, že slavnostní předávání státních vyznamenání se letos konat nebude. Herec si myslí, že prezident už dostatečně naštval svůj národ a podle něj už dochází trpělivost i jeho voličům.

Jan Hrušínský však uvedl, že Karel Gott je hoden získat posmrtně Řád Bílého lva, stejně jako si to zaslouží mnoho zesnulých veteránů.

Zdroj: Divadlo na Jezerce

Vůbec ale nechápe, proč by Řád Bílého lva měl dostat ministr zdravotnictví Roman Prymula. Principál Divadla Na Jezerce se domnívá, že si to ministr rozhodně nezasloužil, navíc neustále kritizuje jeho kroky ve funkci ministra zdravotnictví.

Jan Hrušínský označil některé činy Romana Prymuly, které se mu rozhodně nelíbily. Například omezení provozu restaurací do 20 hodin, nebo uzavření restaurací a také to, že se ministr spolu s Jaroslavem Faltýnkem sešli v restauraci, když tahle měla být zavřená.

Zdroj: ČTK / Zezulka Tomáš

„A řád pro Romana Prymulu měl být za co? Za jeho činnost v nemocnici v Hradci Králové? Za to, že měl kandidovat po boku Mynáře a Nejedlého za stranu Zemanovci?“ ptá se Jan Hrušínský.

Herec pokračoval a řekl, že kdysi Václav Havel viděl ve společnosti blbou náladu, ale teď za vlády Andreje Babiše je to podstatně horší.

Foto: Michaela Feuereislová

Podle něj před časem paní ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová řekla o premiérovi pravdu. Údajně ho nazvala tím pravým jménem.

Pokud jde o opatření, Jan Hrušínský dodržuje všechna pravidla, která vláda stanovila. To znamená, že chodí v roušce, neustále dezinfikuje ruce atd.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Herec chce, aby tento virus co nejdříve zmizel z našich životů, nebo aby se alespoň situace stala stabilnější. To asi chtějí všichni občané České republiky.

„Babiš ve spojení se Zemanem jsou hlavní překážkou ekonomického růstu a prestiže České republiky ve svobodném světě,“ řekl Jan Hrušínský.

Zdroj: YouTube / Luxury Prague Life LP-Life

Miroslav Kalousek byl podle něj na rozdíl od Andreje Babiše výborným politikem. Řekl, že Miroslav Kalousek během svého působení ve vládě dokázal v době krize dostatečně ušetřit peníze.

Psali jsme:Dnes slavnému herci je 70 let: jak oslaví narozeniny Pavel Trávníček

Share