„Slušný člověk, který ale nikdy nevyčníval vůči ostatním“: Poslanec Válek promluvil o možném budoucím ministrovi zdravotnictví Blatném

Nyní se mluví, že Jan Blatný může vystřídat ve funkci ministra zdravotnictví Romana Prymulu. O kandidátu na tento post promluvil opoziční poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek, který s lékařem dlouhodobě přátelí.

Zdroj: vlastimilvalek.cz

Válek tvrdí, že Blatný je schopný lékař, který ale nevyčnívá oproti ostatním. Politik si ale myslí, že žádný nový ministr zdravotnictví situaci moc neovlivní a řídit resort by mohl dočasně premiér Andrej Babiš nebo nějaký jeho poslanec – lékař.

Blatný a Válek jsou náměstci Fakultní nemocnice Brno, a pokud by se první stal ministrem, tak se postaví politicky proti sobě.

Zdroj: blesk.cz

Vlastimil Válek si dokonce s Blatným tyká a říká, že je to slušný člověk, se kterým nikdy neměl problémy. „Nekradl, nebyly na něho stížnosti,“ dodává.

V minulosti Blatný byl podřízeným Válka a pracoval jako vedoucí oddělení dětské hematologie.

Zdroj: Youtube

Poslanec říká, že je respektovaným lékařem, ale neví kvůli čemu se mohl stát ministrem. „Slušný, pracovitý, inteligentní doktor,“ uvedl Válek s tím, že podobných doktorů má desítky na klinice.

Dle opozičního poslance Blatného Babišovi poradil šéf brněnské Jaroslav Štěrba, který nabídku premiéra vést ministerstvo odmítl.

Zdroj: blesk.cz

Vlastimil Válek zdůraznil, že Blatný nikdy nebyl v žádné straně a v politice se neangažoval.

Dle poslance není také překážkou, že náměstek nikdy nevedl žádný velký tým. Nyní to navíc není důležité a ministr musí pouze přesvědčovat lidi, aby dodržovali protiepidemická pravidla.

Zdroj: idnes.cz

Válek nakonec ale míní, že by resort dočasně mohl vést premiér Babiš, který podle politika často řeší schvalovaná opatření. Mohl by také na tuto pozici vybrat nějakého poslance – lékaře.

Zdroj: eahad.org

„Nerozumím, proč ze svých devíti doktorů, které má v Parlamentu a v Senátu, proč z nich jeden toto nedělá, bylo by to naprosto logické,“ uvedl poslanec a dodal, že premiérovi již možná odmítli nebo je Babiš nechce obětovat.

Zdroj: dnesnibrno.cz

Share