Jana Maláčová chce navrhnout bonus pro důchodce: Výše bonusu může činit 6 tisíc korun

V sobotu během vysílání TV Nova řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zajímavý návrh. Řekla, že v pondělí navrhne vládě vyplatit jednorázový bonus pro důchodce ve výši 6 tisíc Kč.

Ministryně práce a sociálních věcí uvedla, že chce navrhnout vládě, aby důchodcům vyplatila jednorázový mimořádný bonus. Navrhne, aby výše tohoto bonusu byla 6 tisíc korun.

Zdroj: vlada.cz

„My tomu říkáme rouškovné,“ řekla Jana Maláčová. Podle ní by tento bonus bylo dobré vyplatit ještě před Vánocemi.

O něco dříve na toto téma hovořil i premiér Andrej Babiš. Hovořil také o zhruba podobných částkách, podle něj měl být tento příspěvek někde ve výši 5 až 6 tisíc korun.

V rozhovoru pro deník Právo předseda vlády řekl, že tento bonus by měl být vyplácen příští rok, případně koncem letošního roku.

Zdroj: Facebook A. Babiše

Andrej Babiš dodal, že chce toto téma projednat s ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Jan Hamáček mezitím uvedl, že udělat tuto jednorázovou výplatu by bylo podstatně jednodušší, než to dělat postupně.

Ministryně financí Alena Schillerová řekla, že v koalici se všichni shodují, že důchodcům jednorázový bonus vyplatí, ale ještě je třeba dohodnout výši tohoto bonusu.

Zdroj: Instagram

O něco dříve Alena Schillerová pro web Blesk řekla, že chce nabídnout vyplácení důchodcům jednorázový příspěvek ve výši 1 tisíc korun.

Opoziční politici mají přitom k takovému vládnímu nápadu mnoho otázek. Zajímá je například, kde vláda vezme peníze na tyto platby.

Zdroj: Blesk.cz

Poslankyně strany Pirátů Olga Richterová během vysílání TV Prima poznamenala, že pokud důchodci dostanou takový příspěvek, někteří z nich můžou ztratit nárok na příspěvek na bydlení na 3 měsíce.

Někteří členové opozice takové jednání vlády považují za přání získat hlasy voličů před nadcházejícími volbami.

Zdroj: Blesk / Jakub Poláček

Premiér mluvil o valorizaci důchodů už v červenci. Tehdy hovořil o zvýšení důchodů ne o 840, ale o 900 korun. Poté ale následoval návrh od ČSSD na další zvýšení důchodů o dodatečných 400 korun.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

Premiér poté naznačil, že případné zvýšení důchodů by mohlo být o 500 korun měsíčně navíc. Vláda ale zatím nic neřešila, je třeba počkat na jejich jednání.

Share