Janek Ledecký říká, že koronavirus je zneužíván: „Je nejvyšší čas dupnout na brzdu té marketingové kampaně farmaceutických firem,“ řekl zpěvák

Český kytarista a zpěvák Janek Ledecký je jedním z těch lidí, kteří neuznávají koronavirovou hysterii. Nedávno zveřejnil video, ve kterém promluvil o svých názorech na farmaceutické společnosti. Podle něj je pro tyto společnosti prospěšná koronavirová hysterie, protože chtějí vydělat co nejvíce.

Na začátku svého videa začal Janek Ledecký mluvit o koncertě, který se nedávno konal v Železném Brodě. Vzpomněl si, jak tam bylo hodně veselých lidí, všichni se bavili a byly to velmi příjemné chvíle.

Zdroj: Facebook

Poté vyjádřil své myšlenky o koronaviru a hysterii, která se objevila. Začal mluvit o grafu zvýšení počtu pacientů s koronavirem po celém světě.

Upozornil, že i když se počet nakažených neustále zvyšuje, počet úmrtí zůstává zhruba stejný. Zároveň dodal, že hysterie kolem této nemoci jen stoupá.

Zdroj: Facebook

„Je nejvyšší čas dupnout na brzdu. Ale ne na tu hospodářskou, společenskou a kulturní, ale na brzdu té hysterické marketingové kampaně farmaceutických firem,“ řekl Janek Ledecký.

Hudebník uvedl, že podle něj koronavirus není největším zlem. Za takové zlo ale považuje farmaceutické firmy, které tuto situaci využívají k vlastnímu obohacení.

Zdroj: Facebook

Podle něj jde o největší kšeft v historii farmacie. Předpokládá, že všechny tyto společnosti se uměle snaží udržet lidský strach. To jim prý pomáhá vydělávat.

„Přestaňte nás strašit, přestaňte nesmyslně testovat lidi bez příznaků,“ dodal Janek Ledecký.

Zdroj: Facebook

Zpěvák a kytarista vyzval k použití prostředků proti viru pro lidi z rizikových skupin. Právě tyto lidi je třeba chránit.

Zdroj: Facebook

Zároveň uvedl, že koronavirus nepovažuje za mírnou nemoc, nicméně lidé, kteří nepatří do rizikové skupiny, je třeba nechat žít normálně.

Na konci také ukázal mapu počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel různých zemí EU. Překvapivý byl fakt, že nejnižší počty tohoto ukazatele byly ve Švédsku, které nezavádělo žádná přísná opatření.

Share