„Jsem si vědom chyby, omlouvám se za ni, mrzí mě to“: Marian Jurečka uznal, že opatření porušil a je připraven k politické odpovědnosti

Předseda lidovců Marian Jurečka se za své selhání omluvil a uznal, že porušil opatření, když si na veřejnosti dal pivo. Příspěvek s fotografii odstranil, když si uvědomil, že udělal chybu.

„Neporušoval jsem toto nařízení vědomě. Jsem si vědom chyby, omlouvám se za ni, mrzí mě to,“ prohlásil politik s tím, že je připraven vyvodit politickou odpovědnost.

Zdroj: youtube.com

Svůj přestupek projedná s poslaneckým klubem a celostátním výborem.

Zákaz pití alkoholu na veřejností platí už více než měsíc a může skončit 20. listopadu, pokud nebude prodloužen nouzový stav. Vláda však požádala Sněmovnu o prodloužení stavu nouze do 20. prosince a rozhodne se ve čtvrtek.

Marian Jurečka rovněž řekl, že se omluví před všemi poslanci ve Sněmovně. Podobného přestupku se dopustil nedávno také Miroslav Kalousek, který si dal pivo v uzavřené restauraci, když čekal na jídlo, které měl odnést se sebou.

Předseda KDU-ČSL na sociálních sítích prozradil, že si pivo také dal, když čekal na přípravu jídla u výdejního okénka.

Zdroj: twitter.com

Jurečka odmítl výmluvy a nechce někomu lhát, že pivo bylo nealkoholické či nesl si ho domu.

Stejně jako Kalousek, šéf lidovců chce poslat peněžitou částku jako „odpustek“ na boj s koronavirem.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: PŘEDSEDA LIDOVCŮ JUREČKA VYFOTIL VLASTNÍ PORUŠENÍ PROTIEPIDEMICKÝCH OPATŘENÍ: SCHYTAL ZA TO KRITIKU OD VEŘEJNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: V ČESKÉ REPUBLICE V ÚTERÝ PŘIBYLO 4 246 NAKAŽENÝCH NA COVID-19: DNES ZAČÍNAJÍ PLATIT NOVÁ PRAVIDLA

Share