Předseda lidovců Jurečka vyfotil vlastní porušení protiepidemických opatření: schytal za to kritiku od veřejnosti

Šéf lidovců Marian Jurečka porušil protiepidemická opatření. V úterý večer se totiž objevil na veřejnosti s pivem, což je nyní zakázáno.

Jurečka se dokonce s alkoholem vyfotografoval a snímek dal na sociální sítě. Následně ale příspěvek smazal.

Zdroj: twitter.com

„Přiznám se, zašel jsem taky na pivo… I když na patníku, tak chutná po takové době skvěle,“ uvedl na Twitteru předseda KDU-ČSL.

Od 14. října se však nesmí konzumovat alkohol na veřejných místech a platí minimálně do 20. listopadu. Toto omezení však může být prodlouženo, pokud poslanci ve čtvrtek prodlouží nouzový stav.

Jurečku o porušení opatření upozornil novinář Petr Honzejk. Poslanec pak příspěvek odstranil.

Honzejk celou situaci označil za „zábavnou soutěžní hru opozice“ a měl tím na myslí také kauzu Miroslava kalouska, který si zašel na pivo do restaurace, která měla být uzavřená. Šéf poslaneckého klubu TOP 09 však tvrdil, že si pivo dal, když čekal na jídlo, které si odnesl se sebou.

Miroslav Kalousek ihned vymyslel pro Jurečku výmluvu a řekl, že pokud pivo bylo nealkoholické, tak se nic zásadního nestalo.

Tento argument se však nelíbil mnohým uživatelů. Marian Jurečka totiž fotografii odstranil a tím podle nich vlastně přiznal, že opatření porušil.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: V ČESKÉ REPUBLICE V ÚTERÝ PŘIBYLO 4 246 NAKAŽENÝCH NA COVID-19: DNES ZAČÍNAJÍ PLATIT NOVÁ PRAVIDLA

PŘIPOMÍNÁME: OMEZENÝ POČET KUPUJÍCÍCH UVNITŘ OBCHODŮ: JAK TO PRODEJCI PLÁNUJÍ REALIZOVAT

Share