Kalousek žádá o vytvoření parlamentní komise, která bude šetřit přípravu ke koronavirové vlně: vláda se bojí, že závěry nebudou objektivní

Ministr průmyslu Karel Havlíček pro televizi Prima uvedl, že vyšetřovací komise na parlamentní bázi, která by se zabývala přípravami na druhou koronavirovou vlnu, nemusela přinést zrovna objektivní závěry. Naopak šetření podporuje poslanec Miroslav Kalousek.

Ministr tvrdí, že vláda v boji s koronavirem postupovala správně a jedině jista omezení mohla být schválená dřív.

Zdroj: irozhlas.cz

Dle Havlíčka komise nepřinese žádné přelomové závěry, které budou braní vážně. „Nejsem přesvědčen, že jakékoliv závěry jsou vždycky ty nejobjektivnější,“ dodal.

Miroslav Kalousek říká, že komise by nemusela zjišťovat, kdo se stal viníkem situace, která vznikla, ale mohla by pro budoucnost ukázat, jak postupovat v podobných případech. „Na jaře vláda říkala, že zachránila tisíce životů. Dnes se k těm tisícům mrtvých musí přihlásit,“ uvedl politik.

Zdroj: reflex.cz

Vytvoření komise po skončení vlny epidemie podporuje i vicepremiér Jan Hamáček. Ministr vnitra prohlásil, že premiér Andrej Babiš vstupoval do rozhodování o ochranných opatřeních.

Šéfka TOP 09 Markéta Adamová Pekarová se rovněž vyjádřila k vytvoření komise a tento krok podporuje.

Zdroj: seznamzprávy.cz

Havlíček a Hamáček v pořadu také dodali, že se šíření koronaviru zpomaluje a další opatření nejsou v plánu. Ministr vnitra rovněž řekl, že už brzy bude připravená tabulka, která bude ukazovat, v jakém případě budou platit jednotlivá opatření.

Vláda také nechce, aby letos zůstaly uzavřené předvánoční trhy. O podmínkách jejich fungování jednání ovšem začnou v listopadu.

Zdroj: e15.cz

Kalousek po vládě chce, aby uvedla při kterých číslech obchody budou otevřené. Hamáček odpověděl, že kabinet o rozvolňování diskutuje, ale prý se s tím nesmí přehánět a vše bude záviset na situaci.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Psali jsme: Karla Gotta navštívily stovky lidí: Proč Dominika nenavštívila svého otce o víkendu

Share