„Rodina je muž, žena a dítě. Nemyslím si ale, že je 71 pohlaví“: Kandidát SPD Žantovský promluvil o svých názorech před volbami do Senátu, czexit a rodina jsou pro něho důležitá témata

O svých názorech promluvil nezávislý kandidát do Senátu za SPD Petr Žantovský. Má konzervativní přístup k tomu, co pro něho znamená rodina a prohlásil, že názory strany Tomia Okamury jsou mu blízké.

Kvůli shodným názorů se rozhodl kandidovat s podporou SPD. Témata czexitu a ochrany rodiny jsou mu velice blízka.

Líbí se Žantovskému také přímočarost mnoha lidí ve straně.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

„Já jsem toho konzervativního názoru, že rodina je muž, žena a dítě nebo děti. Všechno ostatní toleruji. Nemyslím si ale, že je 71 pohlaví,“ prohlásil kandidát, ale dodal, že vše ostatní také toleruje.

Odmítá však, že by existovaly desítky pohlaví.

Rovněž tvrdí, že není zastáncem širšího prostoru pro adopci a manželství u stejnopohlavních párů. Prý vystačí možnost registrovaného partnerství.

Zdroj: petrhampl.cz

Podobný program má i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Žantovský potvrdil, že s Trikolórou jsou si blízcí a mají podobné cílové skupiny.

SPD dlouhodobě prosazuje referendum o vystoupení Česka z Evropské unie. Dle Žantovského hlavním důvodem pro referendum je podřízení tuzemské legislativy.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Vadí mu, že české zákonodárství je z velké části podřízené tomu evropskému. Domnívá se, že směrnice EU nejsou pro ČR vždy prospěšné.

Novinář dále dodal, že by opustil Radu ČTK, kdyby byl zvolen do Senátu.

Tvrdí, že zákon o ČTK je zastaralý a je tam nedostatečně zahrnut střet zájmu. Svou funkci by opustil i na základě svého svědomí.

Zdroj: mediar.cz

Politik se zmínil i o vlivu koronaviru na předvolební kampaň. Často neví, jakou akci si může dovolit a jakou ne.

Nakonec Žantovský řekl, že koronavirová krizi bude mít negativní vliv na volební účast.

Zdroj: ceskamedia.cz

Share