„Koupil jsem ho za 150 dolarů“: muži prodali červené štěně „vzácného plemene“, pak se dozvěděl pravdu o novém domácím mazlíčku

Když se majitel dozvěděl pravdu o novém domácím mazlíčku, tak ho nepřijmul.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Místní obyvatelé pozorovali neobvyklou situaci – po ulicích chodil muž se psem na vodítku. Zdálo by se nic takového, nebýt barvy zvířete – srst štěněte byla jasně šarlatová!

Lidé se překvapeně rozhlíželi kolem, zatímco majitel zářil hrdostí a přitahoval pozornost všech. Jeden z očitých svědků měl podezření, že se psem něco zjevně není v pořádku, a nahlásil o neobvyklém páru aktivistům za práva zvířat.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Když majitel další den šel na procházku z „červeným psem“, dorazili zaměstnanci Společnosti pro ochranu zvířat. Mluvili s mužem a zjistili, kde vzal takového neobvyklého mazlíčka. Ukázalo se, že ho koupil na trhu za 150 dolarů jako „vzácné plemeno“. Muž řekl, že se mu líbí barva zvířete, koupil ho s radostí, nešetřil peníze.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Aktivisté za práva zvířat třeli zvířecí srst vlhkým ubrouskem, samozřejmě, že pes byl obarven. Muži bylo vysvětleno, že ho podvedl prodejce, pes je obyčejný, ale obarvený domácím barvivem, případně barvením na vlasy.

Majitel řekl, že obyčejného psa nepotřebuje. Aktivisté za práva zvířat převzali péči o štěně. Samozřejmě nebylo možné čistit jeho srst najednou, i když barva výrazně zesvětlila. Později pro něj budou hledat nové majitele.

Share