Neobvyklé štěně se narodilo v Itálii: majitel považuje zvláštnost psa za šťastné znamení

V Itálii došlo k neobvyklé události. Farmář žijící na ostrově Sardinie uviděl, že jedno ze štěňat narozených jeho psem bylo jiné než jeho sourozenci.

Zdroj: joinfo.ua

Vzhled zvířat se vzácnou barvou je možný, i když tento jev není tak běžný. Majitel psa, který porodil neobvyklé štěně, se již rozhodl, že si Pistachia nechá pro sebe.

Světle zelené štěně

Farmář Christian Mallochchi žije na Sardinii mnoho let se svými osmi psy. Když jeden z nich, Spellakia, porodila štěňata, muž byl poblíž a zpočátku nemohl uvěřit svým očím – jeden z novorozenců byl zeleným.

Zdroj: joinfo.ua

Neobvyklé štěně dostalo jméno Pistachio. Štěňata se narodila 9. října 2020. Celkově je bylo pět – bratři a sestry Pistachio mají obyčejnou světlou srst.

Christian se samozřejmě okamžitě rozhodl, že si Pistachia nechá pro sebe. Řekl, že zelená je barva naděje a štěstí, a v těchto obtížných dobách přinese neobvyklé zvíře svému majiteli štěstí.

Proč se psi rodí se zelenou srsti?

Zoologové tvrdí, že narození těchto štěňat je naprosto normální. Ve skutečnosti jsou jen obarvené. Faktem je, že placenta zvířete může obsahovat velké množství pigmentu biliverdinu – zeleného pigmentu žluči.

Novorozené štěně mělo dlouhý kontakt s pigmentem. Tento jev je pro štěně naprosto bezpečný – po několika týdnech bude neobvyklá barva smyta a Pistachio se již nebude lišit od svých bratrů a sester.

Ve skutečnosti se zelená štěňata rodí poměrně často, ale u zvířat s tmavou barvou je tento jev téměř neviditelný. Pistachio měla štěstí – zdědila světlou barvu své matky a stala se skutečnou celebritou.

Share