Ten křehký pes připomínal mumii a třásl se při pohledu na lidi: do osudu zvířete zasahovali dobrovolníci, kteří se rozhodli bojovat o život

Bylo těžké nazvat tuto malou bytost psem, když se dostala na konci loňského podzimu do útulku města Maricopa.

Kůže na křehkém těle zvířete byla potažena strupy, kvůli kterým vypadala jako mumii.

Jmenuje se Blondie. Když ji kvůli nemoci chtěli uspat, do osudu zvířete zasahovali dobrovolníci, kteří se rozhodli bojovat o její život. Natočili video o psovi a dali ho na síť…

Zdroj: mur.tv

Pejsek vypadal strašně vyděšeně. Seděla v boudě a třásla se, ať už z toho, že jí bylo špatně, nebo ze strachu. Když video o zvířeti viděla Caitlin Bill, spoluzakladatelka záchranné organizace Sky Sanctuary Rescue, rozhodla se holčičku zachránit.

Dívka spolu s další spoluzakladatelkou, Ellie Smithovou, spěchala do útulku, aby vyzvedla chudinku. Když je personál doprovodil k psovi, bylo jasné, že ve skutečnosti vypadá ještě hůř než na videu.

Zdroj: mur.tv

Dívky okamžitě odvezly zvíře k veterináři. Doufali, že jednoho dne bude Blondie znovu růst hustou a krásnou srstí. Po léčbě, samozřejmě!

Lékař u psa zjistil kožní onemocnění označované jako demodekózní svrab a další problémy. Na chvíli Blondie zůstala v nemocnici, načež ji Caitlin odvezla k sobě domů. Domácí mazlíček si rychle zvykl na jiné psy žijící u dívky, ale s lidmi byl stále velmi opatrný.

Zdroj: mur.tv

Caitlin se obávala, zda se zvíře vůbec někdy znovu bude moci věřit člověku. Jednou plavala Blondie, když si všimla některých změn v jejím chování. Obvykle se pes po koupeli snažil schovat někde na odlehlém místě, ale tentokrát nechtěl odejít, ale dostal se k dívce na kolena.

Uplynulo několik měsíců. Kůže psa se začala hojit a její srdce se postupně rozmrazovalo. Blondie ožila, začala běhat, skákat a hrát si s ostatními mazlíčky. Navíc se jí vrátila chuť k jídlu!

Zdroj: mur.tv

Caitlin se ještě nerozhodla, jestli Blondie zůstane u ní, nebo bude muset hledat jí nový domov. Bez ohledu na to, dívka se postará o to, aby se tato slavná holčička byla nejšťastnější!

Zdroj: mur.tv

Share