Dívka spadla ze čtvrtého patra domu, ale chlapec s okamžitou reakcí dokázal ji chytit na letu

Chlapec si všiml, že holčička vylezla z okna, ale nebyl čas na to, aby běžel do bytu ji odtud dostat, mohla kdykoli spadnout. Bleskurychle představil trajektorii pádu, sotva se přiblížil k předpokládanému místu, jak holčička už letěla dolů. Chytit ji pomohl asi jen zázrak …

Přesně tak si vzpomíná Artur Isupov na případ jednoho květnového večera.

Pracuje ve škole jako kuchař. Seděl v autě a najednou na něj spadla ochranná síť z okna. Právě díky této mřížce se podařilo včas podniknout potřebné záchranné kroky.

Artur vzpomíná, že vylezl z auta, aby způsobil skandál bezstarostným obyvatelům které chodili tu síť. On uviděl otevřené okno a holčičku, která není starší než rok, visela z parapetu.

Zdroj: healthy-kids.ru

Podařilo se mu odhadnout, kam přesně by měla spadnout, podařilo se mu doběhnout do tohoto místa – holčička se právě odtrhla, síly v malých ručičkách nebylo dostatečné aby se tam udržela.

Ona spadla na něj, zranila mu rameno – ale zůstala naživu. Záchranáři přijeli velmi rychle, dívku prohlédli a dospěli k závěru: je v naprostém pořádku. Artur pomoc odmítl.

Matka dívky vyběhla ven, poděkovala záchranáři, ale on raději jel, velmi nejednoznačná byla situace. Když už dorazil domu, začalo ho hrozně bolet rameno, v poliklinice na rentgenu našli malou trhlinu.

Matka dodnes s hrůzou vzpomíná, jak její holčička vlezla na parapet a opřela se o síť … Spěchala za ní, ale holčička už letěla dolů.

Matka napsala Arthurovi poděkování z celého srdce, které vydaly místní noviny.

Jednoho dne dítě vyroste a může mu poděkovat sama.

Zdroj: casopisargument.cz

Share