K pondělnímu rozvolňování nemusí dojít: podle Jana Blatného je to padesát na padesát kvůli zhoršení situace v krajích

Čím dál více politiků a odborníků tvrdí, že počty nakažených neklesají tak rychle, jak bychom si to přáli. Jako první o tom promluvil Jan Hamáček. Následně se přidali Andrej Babiš či hygienička Jarmila Rážová.

Situace se zhoršuje v některých krajích a ministr zdravotnictví Jan Blatný vidí šanci na rozvolnění 50 na 50. Informuje o tom web idnes.cz.

Zdroj: youtube.com

„Kdybyste se mě zeptal v pondělí, tak by řekl, že je pravděpodobnost velká,“ prohlásil šéf resortu zdravotnictví s tím, že ve čtvrtek už nebyl tak optimistický. Blatný Radiožurnálu dodal, že je možní lepší počkat s rozvolňováním než potom znovu zavádět nové restrikce.

Ke zhoršení situace údajně dochází kolem Českomoravské vrchoviny. Naopak statistiku zlepšuje hlavní město Praha.

Zdroj: youtube.com

Blatný proto chce před rozhodováním o rozvolňování znovu spočítat rizikové skóre bez Prahy.

Hlavní Hygienička Jarmila Rážová uvedla, že několik krajů se pohybují na úrovní 5. úrovně a nedoporučí rozvolňování, pokud se počty nakažených nezačnou snižovat.

Zdroj: youtube.com

O špatné situaci v regionech mluvil i šéf statistiků Ladislav Dušek. Ten uvedl, že existují velké rozdíly mezi jednotlivými kraji a to podle něho není vůbec dobré.

Dušek řekl, že se počty nakažených sice zastavily, ale neklesají dál a v některých krajích jsou se drží na hraně potenciálního rizika. V ohrožení jsou podle odborníka Pardubický, Královéhradecký, Karlovarský kraj a Vysočina.

Zdroj: youtube.com

Aktuální nepříznivá situace tak ohrožuje přechod České republiky ze čtvrtého do třetího pásma v systému PES. Předpokládalo se, že k tomu dojde v pondělí. Očekávají to hlavně podnikatelé, kteří provozují obchody a služby.

PSALI JSME: PAVEL NOVOTNÝ HODLÁ KANDIDOVAT NA PRVNÍHO MÍSTOPŘEDSEDU ODS: NĚKTEŘÍ ČLENOVÉ ODS HO ALE CHTĚJÍ ZE STRANY VYLOUČIT

PŘIPOMÍNÁME: PETR RYCHLÝ ZAŽÍVÁ TĚŽKÉ ČASY: PRÁCE SKORO NENÍ

Share