Pirk a Šmucler žádají vládu, aby zrušila opatření: Prymula tvrdě reagoval na dopis od skupiny lékařů

Vláda obdržela otevřený dopis od skupiny lékařů, kteří žádají o zrušení drastických opatření. Podle nich ohrožují lidi více než samotný koronavirus.

Podepsali ho například stomatolog Roman Šmucler či kardiolog Jan Pirk. Dopis silně znepokojil ministra zdravotnictví Romana Prymulu, který říká, že žádný z těchto lékařů nerozumí epidemiologii.

Zdroj: rozhlas.cz

V úvodu signatáři uvádějí, že si jsou vědomí, jaká rizika covid-19 přináší. Drastická opatření jsou ale prý ještě nebezpečnější a ohrožují celkové zdraví obyvatelstva.

Odbornici dodávají, že podle nich nejsou žádné důvody pro zavádění dalších omezení. Po vládě také chtějí, aby přestala strašit lidi počty nakažených.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Roušky chtějí nechat pouze v místech, kde to vyžaduje epidemiologická situace.

Rovněž chtějí, aby o testování bezpříznakových pacientů nerozhodovala hygienická stanice, ale ošetřující lékař.

Zdroj: denik.cz

„Žádáme vládu, aby nedopustila uvedení narychlo připravených vakcín na trh a nezaváděla vakcinaci jako povinnou,“ píšou lékaři vládě s tím, že by se měla věnovat obnovení ekonomiky.

Dopis také podepsali Ladislav Fiala, Ivan Vondřich, Radkin Honzák, Jiří Urbánek, Jan Hnízdil, David Petrásek a Kateřina Lucká.

Zdroj: flowee.cz

Lékaři uvádějí, že lidé v reprodukčním věku nejsou ohroženou skupinou a nemoc většinou zvládají bez příznaků nebo jako obyčejnou chřipku.

Koronavirus je proto hrozbou pro starší lidi a lidi s chronickými onemocnění, pro které i obyčejná chřipka je v jisté míře nebezpečná.

Zdroj: ihned.cz

Roman Šmucler potvrdil, že dopis podepsal a během týdne bude hájit své důvody na zdravotnickém výboru Poslanecké sněmovny.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula vzkázal, že ho velice znepokojuje přístup lékařů, kteří dopis podepsali.

Dodává, že nikdo ze signatářů nerozumí epidemiologii. Prymula rovněž uvedl, že pokud vláda nebude zavádět opatření, denně může umírat 200 lidi, což nikdo nechce.

Zdroj: aktualne.cz

Share