Ministerstvo zdravotnictví připravuje nové strategie: Roman Prymula předpokládá uzavření druhého stupně základních škol

Ministerstvo zdravotnictví nyní připravuje několik strategií dalšího postupu vycházejících ze současné epidemiologické situace. Uvedl to v neděli ministr zdravotnictví Roman Prymula a také dodal, že tyto strategie budou zveřejněny v pátek.

V nových strategiích se bude jednat také o nových opatřeních, která vstoupí v platnost 12. října. Existuje také možnost uzavření některých škol a zahájení distanční výuky pro ně.

Zdroj: Profimedia

„V pátek tento týden bude skutečně připraven komplex opatření, která se budou odvíjet od určitých parametrů a která budou říkat, jak se zachovat tento pátek z hlediska poměrně měkkých opatření ještě,“ řekl Roman Prymula v České televizi.

Zatím se ale tyto strategie teprve vyvíjejí, takže ministr zatím nebyl schopen vše sdělit. Bude se také rozhodovat, která opatření budou krátkodobá a která budou dlouhodobá.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Podle ministra zdravotnictví nová opatření, o kterých řekne v pátek, doplní předchozí opatření. Řekl, že zatím žádná přísná opatření neplánuje.

Také Roman Prymula hovořil o současné epidemiologické situaci ve školách. Podle jeho informací je nyní nakaženo 8,2 tisíce studentů a téměř 1,7 tisíce pedagogů.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Přitom každý den se mezi studenty zvyšuje počet nově nakažených o zhruba 420 lidí. Možná budou zavedena nová opatření pro školy, ale zatím se tato otázka ještě projednává.

Ministr zdravotnictví řekl, že se bude diskutovat o možném uzavření druhého stupně základních škol. Odborníci vyjádří svůj názor na toto téma, budou přezkoumány čísla různých ukazatelů a poté bude rozhodnuto.

Zdroj: Instagram

Někteří renomovaní lékaři poslali vládě otevřený společný dopis a požádali je, aby situaci uklidnili. Lze říci, že se vyslovili proti zavedení nových opatření.

Zdroj: YouTube

Ministr zdravotnictví má ale jiný názor. Podle něj, pokud nedojde k opatřením, může být situace kritická a může přijít až na 200 mrtvých denně.

Share