Adam Vojtěch prostřednictvím svého Twitteru oznámil, že lidé, kteří podstoupili test na koronavirus, budou mít rychlejší výsledky: Už od čtvrtka budou laboratoře výsledky posílat prostřednictvím e-mailu nebo SMS

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prostřednictvím svého Twitteru oznámil, že lidé, kteří podstoupili test na koronavirus, budou mít rychlejší výsledky. Už od čtvrtka budou laboratoře výsledky posílat prostřednictvím e-mailu nebo SMS. Předtím pozitivní výsledek hlásil pacientovi pouze lékař.

Mnoho lidí si začalo stěžovat, že hygienici mají hodně práce, a tak se o výsledcích svých testů dozvědí se zpožděním.

Zdroj: Instagram

Na začátku tohoto měsíce prováděli hygienici zhruba 10 tisíc testů denně. V posledních dnech je toto číslo přes 15 tisíc testů denně. Rekord činí 18 940 testů.

Zdroj: Instagram

Nyní budou laboratoře posílat výsledky testů přes e-mail nebo SMS. Spolu s výsledky testu dostane člověk také instrukci, co a jak bude muset dělat.

Na Twitteru to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Na test může poslat hygienik, pokud bude známo, že osoba byla nedávno v kontaktu s nakaženou osobou. Nebo to může udělat praktický lékař, pokud má člověk příznaky koronaviru.

Pokud si člověk bude chtít podstoupit test sám, bude za něj nucen zaplatit. Výsledek by měl být hotový za 48 hodin, ale v praxi to vyjde o něco déle.

Zdroj: Vláda ČR

Hygienické stanice mají teď hodně práce, proto ti lidé, kteří byli v kontaktu s infikovanou osobou se testují čtvrtý nebo pátý den po posledním kontaktu.

Pokud bude výsledek testu negativní, měli by zůstat v karanténě 10 dní. Poté jdou znovu na test.

Zdroj: TV Nova

Pokud první test u člověka měl pozitivní výsledek, pak jeho karanténa trvá 10 dní, nebo končí po 3 dny po posledních příznacích.

Share