Nejvyšší kluk na světě je nucen podstoupit operaci, která zastaví růst jeho těla: Měří už 223 centimetrů

Dvanáctiletý Gabriel Gomez z Brazílie, který je považován za nejvyšší dítě na světě, byl nucen podstoupit operaci, aby zastavil svůj vlastní nekontrolovaný růst.

Do poslední chvíle byla výška chlapce 230 cm a stále se zvyšuje. Gabriel už přerostl své vrstevníky, protože trpí vážnou poruchou způsobenou nádorem hypofýzy.

To produkuje příliš mnoho růstového hormonu, který nelze zastavit běžnými léky. Gabriel sám říká, že jeho vysoká postava vyvolává nejen fyziologické problémy, ale také psychologické.

Kromě toho před časem musel opustit školu, protože prostě nemůže sedět u obvyklého stolu ve třídě a studovat s vrstevníky.

Zdroj: mors.in.ua

Vzhledem k tomu, že Gabriel je ještě dítě, má slabé svaly a kosti. Kvůli jeho extrémní výšce ho často bolí nohy a záda. Kromě toho trpí další orgány, které se v důsledku gigantismu vyvíjejí a selhávají.

Pokud se růst Gabriela nezastaví, lékaři mu dali 10 až 15 let života. Poslední operace byla pro chlapce druhá, protože před dvěma lety podstoupil podobný zásah, ale nádor hypofýzy nebylo možné úplně odstranit. Lékaři avšak nadále trvali na reoperaci.

Zdroj: mors.in.ua

Aby se Gabriel a jeho matka dostali na kliniku, museli ujít 847 kilometrů. Lékaři v nemocnici ve městě Sao Paulu varovali, že operace bude ještě riskantnější než ta první.

Je to proto, že chirurgové budou muset odstranit část lebky, aby získali přístup do chlapcova mozku. Kromě toho MRI odhalilo, že se nádor posunul blíže ke krční tepně. Jakákoli chyba může chlapce stát život.

Zdroj: mors.in.ua

Lékaři nádor odstranili, operace avšak nebyla bez komplikací: kvůli krevní sraženině byl chlapec dočasně paralyzován a strávil mnohem více času na jednotce intenzivní péče.

Jen o měsíc později se chlapec mohl vrátit domů. Nyní on a jeho příbuzní doufají, že tato operace bude poslední v jeho životě a jeho růst se zastaví na 2,3 metru.

Zdroj: mors.in.ua

Share