Matka se probudila kvůli vrčení psa: Vešla do pokoje svého syna a uvědomila si, že něco není v pořádku

Tato rodina je typická americká rodina s manželem, manželkou, dětmi a psem. Teprve u mladšího dítěte byla diagnostikována cukrovka 1. typu.

Zdroj: lisovasotnya.info

Vážnou diagnózu zjistili, když kluku bylo jen 2 roky. Zdraví dítěte je neustále sledováno jeho rodiči – jeho úroveň cukru v krvi kontrolují každých pár hodin. To je velmi důležité, protože malá odchylka od normy může vést k vážným problémům.

Černý Labrador Jedi, který se stal nejlepším kamarádem nemocného kluka, s tím velmi dobře pomáhá. Jedná se o speciálně vyškoleného psa pro práci s lidmi trpícími cukrovkou. Čich psa mu umožňuje rychle odhalit výkyvy hladiny cukru v krvi dítěte.

Jedi chodí s chlapcem všude: doma, na hřišti, a dokonce je vedle něj během spánku. Pokud pes cítí, že něco hrozí zdraví dítěte, reaguje během několika sekund.

Zdroj: lisovasotnya.info

Jednou v noci, když celá rodina spala, začal pes opravdu rozruch.

Jedi probudil matku dítěte s hrozivým zavrčením, ale ospalá žena ignorovala chování zvířete a odvrátila se. Pes se však ne uklidnil a skočil na postel majitelky, pak ta si uvědomila, že něco není v pořádku.

Probudil se i tato kluka a společně šli zkontrolovat, zda je jejich dítě v pořádku.

Zdroj: lisovasotnya.info

Když zkontrolovali hladinu cukru, byli zděšení: neměla by klesnout pod 70, ale chlapcovy index byl 57.

Zdroj: lisovasotnya.info

Dítěti byla okamžitě podána injekce, která mu zachránila život. Skutečným zachráncem v této situaci však byl Jedi, který nebezpečí nejen cítil, ale také ho dokázal nahlásit.

Share