Mike Pompeo přiletěl do Česka: procházel městem bez roušky, Monika Babišová mezitím komunikovala se Susan Pompeo

Co se dá stihnout za dva dny? Americký ministr zahraničí Mike Pompeo toho může stihnout opravdu hodně. Uctít americké vojáky, probrat důležité státní záležitosti, ochutnat české pivo a promluvit si o Číně a Rusku. Kvůli jedné situaci ho dokonce stihla kritizovat americká média. Samostatný program měla i manželka Mika Pompea Susan. Ve středu strávila většinu dne s Monikou Babišovou.

Ve středu se Mike Pompeo setkal s českým premiérem Andrejem Babišem. Jednali především o otázkách obchodní spolupráce, protože to je pro ekonomiku velmi důležité.

Zdroj: Úřad vlády

Oba politici poté na adresu Číny a Ruska vyjádřili trochu kritiky, hovořili zejména o mezinárodní bezpečnosti.

Na pracovní oběd přišli také vicepremiér Karel Havlíček a ministr obrany Lubomír Metnar. Následovala tisková konference ve Strakově Akademii.

Blesk: Foto: Czech News Center / Rusinova Maria

Mezitím se konal oběd Moniky Babišové a Susan Pompeo na zahradě.

Mike Pompeo byl také v českém Senátu, kde pochválil předsedu Senátu Miloše Vystrčila, že chce letět na Tchaj-wan. Vztahy mezi Čínou a USA teď nejsou nejlepší.

Zdroj: Úřad vlády

Americký ministr zahraničí ve středu večer navštívil Pražský hrad. Měl slušnou schůzku s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Zdroj: Úřad vlády

Také první dáma Česka Ivana Zemanová se setkala s manželkou Mika Pompea.

Zdroj: ČTK / Šulová Kateřina

Došlo ale k jednomu případu, kvůli němuž média za oceánem začala kritizovat Mika Pompea. Americký diplomat spolu s českým ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem pili pivo v městské ulici.

Zdroj: Blesk / Tonda Tran

Některým občanům USA se nelíbil fakt, že jejich zástupce procházel městem bez roušky a že pil pivo z nezakryté sklenice. V Americe by se to nemohlo stát.

Zdroj: ČTK / Šulová Kateřina

V USA patří Česká republika k zemím, kde je vysoké riziko nákazy koronavirem. Proto mu jeho spoluobčané prostě nerozuměli.

Zdroj: Blesk / TONDA TRAN

Nejen političtí muži spolu hodně komunikovali, ale i manželky politiků spolu také strávily dost času. Dobře spolu komunikovali a po obědě na zahradě se rozhodli navštívit Karlův most.

Zdroj: Twitter / Jiří Ovčáček

Než se obě dámy vydaly na procházku, rozhodly se přezout. Monika Babišová ukázala své nové lodičky od návrháře Christiana Louboutina.

Zdroj: Úřad vlády

„Mluvili jsme o tom, jak paní cestuje, co dělá a čemu se věnuju já. Moc se jí líbila Praha a chtěla by ji rozhodně ještě někdy navštívit“ řekla Monika Babišová pro Blesk Zprávy.

Share