Mikuláš Minář vyžaduje po opozici plán vítězství: a chce se soudit s ministerstvem zdravotnictví kvůli nařízení

Mikuláš Minář v rozhovoru prohlásil, že premiér Andrej Babiš opatřeními vlády uškodil svým voličům.

Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii promluvil také o opozici, se kterou dochází trpělivost a o dnešních demonstracích, které mají jistá omezení.

Minář je přesvědčen, že omezení počtu osob během shromáždění je nezákonné. Budou se kvůli tomu soudit.

Zdroj: nasregion.cz

Zdraví lidí riskovat ale nechtějí a budou respektovat omezení, které dovoluje shromáždění maximálně 500 osob na jednom místě.

Aby polek ukázal, že se zdravím účastníků nehazarduje, rozhodli se během demonstrací mít na obličeji masky a dodržovat rozestupy, i když to dělat nemusí.

Zdroj: ihned.cz

Mikuláš Minář říká, že nechce, aby potom někdo tvrdil, že se akce staly ohniskem šíření koronaviru. Proto všechno provedou maximálně bezpečně.

Složitější však bude uhlídat, jestli na místě bude opravdu maximálně 500 lidí. Organizátoři to chtějí vyřešit zábranami a páskou, kterou vyznačí rozestupy.

Pokud ale přijde více lidí, tak je nikdo odhánět nebude a doporučuje se dodržení základních bezpečnostních opatření.

Zdroj: ihned.cz

Minář zatím nedokáže odhadnout, kolik lidí se akcí zúčastní. Těch nakonec bude více než 150 po celém Česku. V Praze jich bude najednou několik.

Podle Mikuláše Mináře žádnou bezpečnostní službu najímat nebudou, ale policie jim slíbila, že nikoho ve shromažďování omezovat nebude.

Předseda spolku si myslí, že nařízení o omezení počtu sob během shromažďování mohlo být schválené účelově.

Zdroj: ihned.cz

Důvodem je to, že zdravotnictví s návrhem přišlo tři dny po oznámení provedení demonstrací. Pro Mináře je překvapením, že se během nouzového stavu lidé mohli na Letně scházet bez omezení a dnes je to problém.

Myslí si, že to je protiústavní. Milion chvilek pro demokracii chtějí ukázat, že vláda zneužívá situaci a díky epidemii prosazuje omezení, která jsou výhodná pro Andreje Babiše a Agrofert.

Podle Mikuláše Mináře prvním problémem jsou svěřenské fondy a jak vláda schválila účelové výjimky pro ně. Je to prý připraveno přesně pro Agrofert a jiné společnosti.

Zdroj: idnes.cz

Tak se mohou netransparentně vyhýbat zákonné povinnosti.

Dalším problémem jsou hodně podezřelé veřejné zakázky. Objemy se pohybovaly v řadách miliard korun a peníze skončily u firem, které nemají zaměstnance, jsou v exekucích atd.

Minář je přesvědčen, že zdravotnické pomůcky byly nakupovány velmi předražené.

Problémem je také dění ohledně České televize. Předseda spolku jako příklad uvádí poslankyni Barboru Kořanovou (ANO), která chce odvolat člověka, který má jiné názory než hnutí ANO.

Zdroj: hleda.se

Mikuláš Minář celkem vládu chválí, jak reagovala na začátku epidemie. Následně ale měli ověřovat u jakých firem nakupují zboží a včas zjistit, že se jedná o prázdné společnosti.

Považuje to záměr nebo amaterismus. Podle něho druhé je ještě horší než to první.

Spolek Milion chvilek pro demokracii chtějí upozornit, že premiér zneužívá svou moc a vládní opatření budou mít těžký dopad na občany.

Zdroj: e15.cz

Nejvíc to podle Mináře zasáhne právě voliče hnutí ANO, kteří zatím problém nevidí, ale ukáže se to za půl roku až přijde ekonomická krize.

Vysvětluje to tak, že nejvíc krizi budou cítit chudší regiony, kde je nejvíce voličů hnutí ANO. Bohatší to přežijí snadněji.

Po opozici vyžaduje přesný plán, jaký zaručí vítězství ve volbách a složení vlády.

Zdroj: e15.cz

Demonstrantům prý ale už dochází trpělivost, protože se dlouhou dobu stojí na místě a činnost opozice je spíše obyčejný PR. Spolek chce, aby demokratické stany ukázali, že s lidmi počítají.

Za poslední dva roky se dle slov Mikuláše Mináře opozice zlepšila a během koronavirové pilně pracovala.

Zdroj: aktuálně.cz

Úkolem opozice je ale vzbudit v lidech víru, že mohou situaci změnit a vyhrát volby, aby mohli něco změnit a nejen říkat, co je špatně.

Share