„Nemohl ani na záchod. Máloco je tak smutné, jako když vám mladá holka přinese bažanta“: zpěvák Milan Drobný prozradil, co přežil, když měl určité zdravotní problémy

Poslední půlrok života zpěváka a producenta Milana Drobného byl rozhodně těžký. Přežil čtyři nemoci, jako je zápal plic, trombóza, plicní embolie a salmonelóza. Ale i teď má trochu potíže s dýcháním kvůli alergii a astmatu.

Nyní je zpěvák Milan Drobný nucen každé ráno roztáhnout plíce, aby mohl normálně dýchat. Řekl, že je nucen to dělat před každým tréninkem nebo zpěvem.

Zdroj: Profimedia.cz

„Před koncertem ideálně vyběhnu schody klidně dvakrát nahoru a dolů“ řekl Milan Drobný pro Blesk.cz. To mu umožňuje vydržet určitou část koncertu.

Právě v tomto stavu jsou nyní zpěvákovy plíce. Kvůli tomu chodí neustále na kontroly k lékařům. Lékaři mu říkají, ať to nepřehání a poslouchá jejich rady.

Zdroj: Archiv Milan Drobný

Zároveň neuvažuje o nějakých základních omezeních. Snaží se být fit spolu se svou ženou, která je o 12 let mladší než on.

Jeho manželka Dana je podle něj nyní pro něj trenérkou. Ráno spolu začínají trénovat, nejprve se plavou v bazénu, poté hrají různé aktivní hry. Například to může být ping-pong nebo kroket.

Zdroj: Blesk / Robert Klejch

Zpěvák si dobře uvědomuje, že se teď musí šetřit své zdraví. Dobře si pamatuje ten případ, kdy byl hospitalizován. Stalo se to před půl rokem.

Foto: Tonda Tran, Mária Rušinová, Karel Kopáč, David Kundrát, Alexandr Malachovský, Lenka Hatašová

Tehdy mu byl diagnostikován zápal plic a plicní embolii. Mimo jiné u něj našli v levé noze trombózu. Dobře si pamatuje všechny procedury, které musel v nemocnici dělat. Neměl na to moc hezké vzpomínky.

„Přivázali mě k posteli, abych nemohl ani na záchod. Máloco je tak hrozné, jako když vám mladá holka přinese bažanta“ přiznal Milan Drobný.

Zdroj: Blesk – D. Malík

Do té doby nevěděl, že se to může stát. Znovu mohl chodit až po týdnu nehybného ležení na lůžku. Kvůli tomu musel koncert odložit.

Foto: Martin Hykl

Teď už ale plánuje návrat na scénu. Rád by svým fanouškům věnoval koncert ke svým 77. narozeninám, které se uskuteční za více než rok.

Psali jsme: Po svatbě s Gabrielou Kludovou ministr vnitra Jan Hamáček ma o čtyři domy více

Share