„Koronavirus nepřeji ani těm, kteří tyto bludy šíří“: Milan Kňažko skončil v nemocnici a vyzval všechny, aby vzali situaci vážně a nosili roušky

Bývalý ministr zahraničí a bývalý ministr kultury Slovenska a herec Milan Kňažko onemocněl koronavirem. Nyní je mu 75 let a své fanoušky o svém zdravotním stavu informoval prostřednictvím sociálních sítí. Zároveň vyzval lidi, aby nosili roušky, protože to je skutečně důležité.

Herec prozradil, že v uplynulých týdnech odehrál několik představení.

Diváci seděli v rouškách, ale herci museli hrát bez nich.

Zdroj: YouTube / Diskusný klub

Před týdnem se dozvěděl o pozitivním výsledku testu na koronavirus.

Jeho stav se však zhoršil a skončil v nemocnici.

Požádal proto všechny, aby tuto situaci brali vážně, aby dodržovali opatření zavedených vládou. Zejména, aby lidé nosili roušky, protože je to první prostředek ochrany.

Zdroj: YouTube

Podle něj není nošení roušky svobodou člověka, ale jeho nezodpovědností vůči ostatním lidem. Koneckonců, mnoho lidí je nemocných bez příznaků, ale současně můžou nakazit ostatní.

„Nevěřte laciným exhibicionistům, že Covid-19 je jen lehká chřipka. Přežil jsem desítky chřipkových onemocnění, ale koronavirus nepřeji ani těm, kteří tyto bludy šíří,“ řekl Milan Kňažko.

Zdroj: Profimedia

Milan Kňažko je známý slovenský herec a politik. Svůj aktivní občanský postoj projevil v roce 1989, kdy byl spoluogranizátorem listopadových mítinků v Bratislavě.

V letech 1990 až 1991 byl ministrem mezinárodních vztahů Slovenské republiky a v letech 1992 až 1993 byl ministrem zahraničních věcí Slovenské republiky.

Zdroj: YouTube / Show Jana Krause

Nějakou dobu pracoval jako poradce Václava Havla v Praze. V letech 1998 až 2002 byl slovenským ministrem kultury.

V roce 2013 kandidoval Milan Kňažko na Slovensku na prezidenta, ale tady měl smůlu, do druhého kola se nedostal.

Zdroj: Facebook

Milovníci seriálů a filmů mohou vědět, že Milan Kňažko hrál ve filmech jako Hostel, Lidice, Hranaři, Normal a v seriálu Ulice

V roce 2017 se herec a politik ocitl v centru pozornosti. Tehdy na zahradě svého domu zastřelil zloděje. Soud tehdy uznal, že šlo o vynucenou sebeobranu.

Share