Stát rozdělí přibližně 11 miliard korun: Ministerstvo zdravotnictví nastartovalo program odměn zdravotnickému personálu za práci v rizikovém prostředí

Na odměny se mohou těšit zaměstnanci nemocnic a následné péče. Dostanou je za práci v rizikovém prostředí během koronavirové epidemie.

Ministerstvo zdravotnictví zahájilo program a rozdělí přibližně 11 miliard korun.

Zdroj: tyzden.sk

Je to reakce na tlak provozovatelů zdravotnických zařízení. Zaměstnanci během epidemie byli v extrémním nasazení a na odměny peníze u ředitelů nebyly.

Nyní se zařízení mohou hlásit do programu do 5. září. Zdravotnici tak mohou získat odměnu až 25 tisíc korun.

Zdroj: tn.nova.cz

Další personál dostane do 10 tisíc korun za období od března do května.

Na ministerstvu prohlásili, že program je určen pro všechny zaměstnance ze všech oddělení. Je to poděkování za práci v rizikovém prostředí.

Zdroj: rozhlas.cz

Výše odměny bude záležet na počtu odpracovaných hodin a mohou ji získat i ti zaměstnanci, kteří pracovní poměr nebo dohodu již ukončili.

Zdravotní sestra z Karviné Šarka Mesiariková říká, že odměnu bere jako ocenění práce v těžkých podmínkách.

Zdroj: irozhlas.cz

Je ráda, že se mluví o tom, jak svou práci zdravotnický personál vykonával. Protože na každé úrovní zaměstnanci byli v ohrožení.

Program je velice potřebný pro zařízení pro následnou píči. Přišli totiž během epidemie o peníze, protože jsou hrazeny od výkonů.

Zdroj: info.cz

Na mimořádné odměny jejich ředitelé finance už neměli. Rozhodnutí ministerstva uvítali a jsou rádi, že si vláda na ně pamatuje.

Zdroj: denik.cz

Share