Nebál se a riskoval svým životem: chlap s Downovým syndromem bez váhání skočil do vody a zachránil dívku v moři

V Itálii chlap s Downovým syndromem spolu se svým otcem zachránili dvě dívky, které se téměř utopily v moři. Stalo se to před několika lety, ale odvaha Itala a statečnost jsou stále působivé.

Zdroj: odnaminyta.com

Běžná letní dovolená na pláži by mohla skončit velmi tragicky pro dvě dívky. Ale odvážný Ital Valerio Katoya spolu se svým otcem zachránili děti před smrtelným „objetím moře“.

Ten chlap se narodil s Downovým syndromem, ale to neovlivnilo jeho kvalitu života. Od ranního věku začal chlapec plavat. Jeho rodiče se nezaměřovali na diagnóze, ale naopak pomáhali synovi rozvíjet jeho silné stránky. Sport pro něj nebyl jen koníčkem, dokonce se zúčastnil Olympijských her.

Zdroj: odnaminyta.com

Jednou se Valerio a jeho rodina odpočívali na pláži. Najednou se ozval dětský křik, který přerušil zvuk moře. Ten chlap viděl, jak silné vlny odnesly dvě dívky. Nemohli se dostat ven sami.

Zdroj: odnaminyta.com

Bez váhání skočil do vody. Otec udělal totéž. Společně vytáhli dívky z vody. Děti byly na pokraji smrti. Ale díky Valeriovi, který okamžitě zareagoval, oni se ani nepřidusily.

Po tomto incidentu se chlap s Downovým syndromem stal skutečným hrdinou. Zachránil dva životy a rozptýlil všechny stereotypy spojené s touto nemocí. A po chvíli byl sportovec-záchranář oceněn medailí za statečnost.

Share