Ministryně Schillerová zřejmě nemá přehled o cenách: naposledy prohlásila, že si běžně koupíte roušku za 4 koruny

Šéfka státní kasy Alena Schillerová prohlásila během diskuze v České televizi, že v Česku lze běžně koupit roušku za cenu čtyř korun.

Ceny roušek se ale od začátku epidemie nezměnily a nyní se prodávají v lékárnách za cenu 15 až 25 korun. Občas se cena může vyšplhat i na padesát korun.

Zdroj: mfcr.cz

Na slova Schillerové ihned reagovala moderátorka Světlana Witowská a řekla, že nyní nejlevnější rouška vyjde na 30 korun.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Mluvčí síti lékáren BENU Alžběta Piškulová také potvrdila, že dodavatele drží cenu pokrývek úst na úrovní nouzového stavu a roušky stojí 19 až 25 korun.

Další lékárna v centru Prahy také potvrdila, že se cena roušek pohybuje mezi 15 a 50 korunami. A respirátor třídy FFP2 se dá pořídit za 50 až 350 korun.

Zdroj: e15.cz

Za 4 koruny se roušky dají opravdu sehnat po podrobném pátrání, ale budete si muset zaplatit poštovné a nějakou dobu na ně počkat. V kamenných prodejnách je lze ale koupit už za násobné ceny.

Zdroj: denik.cz

O roušky v posledních dnech stoupl zájem kvůli jejich návratu od 1. září ve vnitřních prostorách. Lékárny však tvrdí, že mají zásoby a nedostatek ochranných pomůcek nehrozí.

Neměla by se proto opakovat situace z jara, kdy se roušky a respirátory nedaly sehnat.

Zdroj: e15.cz

Share