MUDr. Hnízdil se pustil do Babiše a Prymuly: tvrdí, že vláda šíří obavy mezi občany a ministr zdravotnictví hazarduje se zdravím lidí

MUDr. Jan Hnízdil má sice poněkud radikální názory, ale nedá se mu upřít, že se na covid-19 divá z širší perspektivy. Nyní promluvil o novém ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi a o chování Andreje Babiše.

Zdroj: flowee.cz

Hnízdil si myslí, že vláda situaci nezvládá a šíření strachu jí naopak vyhovuje. Je přesvědčen, že vláda naopak lidem škodí.

Zdroj: pluska.sk

Lékař dodává, že jakákoliv změna v kabinetu Babiše je diagnózu. Jmenování Romana Prymuly však považuje za tu fatální a medicína tady je bezmocná.

Jan Hnízdil se diví, že Prymula musel rezignovat z funkce náměstka ministra, protože neměl bezpečnostní prověrku, a ve funkci ministra ji nepotřebuje.

Zdroj: nazory.aktualne.cz

Odborník tvrdí, že Prymulovi nevěří ani slovo, protože pořád mění své názory dle vhodné situace. Navíc se mu nelíbí, že nový ministr je spojován s podnikáním své dcery Karolíny, která za 5 let inkasovala přes 115 milionů korun od farmaceutických firem.

Zdroj: domaci.ihned.cz

Kromě toho Hnízdil říká, že Prymula hazarduje se zdravím lidí, když prosazuje nevyzkoušené vakcíny, která bude údajně stát 9 000 korun za kus. Ministr chce očkovat ohrožené skupiny, a to bude rozpočet stát více než 30 miliard korun.

Zdroj: e15.cz

„V tom není nic odborného. To je tvrdý obchod,“ říká lékař. Hnízdil neschvaluje přístup Romana Prymuly v boji s koronavirem a chce, aby se lidé nebáli počtu pozitivně nakažených. Dle něho nepřibývá velké množství těžce nakažených.

Rovněž se přesně neví, proč se v takovém stavu ocitli a je možné, že covid je pouze „třešničkou na dortu“.

Zdroj: novinky.cz

Zveřejňování velkého počtu nakažených dle lékaře je zastrašováním obyvatelstva, protože většina pozitivních pacientů ani nevěděla, že jsou nemocná do doby, kdy byli otestování.

Hnízdil také říká, že je dobré, když takovým způsobem nemoc proběhne u většiny lidí, protože si vytvoří protilátky, což by neumožnilo viru další šíření.

Zdroj: flowee.cz

Lékař ironicky reagoval na projev v televizi premiéra Babiše. Tvrdí, že je nemocný a potřebuje naléhavou terapii.

Zdroj: concordia.net

Jan Hnízdil nakonec prohlásil, že díky koronavirove epidemii vláda odvádí pozornost obyvatelstva od jiných důležitých problémů. „Psychopati ve vedení států si nevědí rady, za covid se dá všechno schovat,“ dodal odborník.

Share