Muž si koupil starý stůl na aukci: jakmile žádaný kus nábytku dorazil do jeho domu, uvnitř našel 126 000 $

V roce 2014 si muž z Massachusetts myslel, že konečně našel vhodný krásný kus nábytku pro svůj domov. Sekretářský stůl guvernéra Winthropa měl klasický design a stál jen 40 $ a Phil LeClerc nemohl tuto příležitost promarnit.

Zdroj:ladypanda.net

Muž si stůl koupil na aukci Holbrooke a jakmile žádaný kus nábytku dorazil do jeho domu, Phil ho začal pečlivě studovat.

V stole bylo jen několik drobných nedostatků. Chyběla mu jedna noha a speciální ozdobný penál byl pryč. Ale LeClerc později řekl, že tento penál našel v jedné ze zásuvek.

Phil Leclark začal mírně klepat na další zásuvky, aby zjistil, jestli je tam něco uvnitř. Phil byl v šoku, když z jedné ze zásuvek vypadla na podlahu malá bílá obálka.

Sekretářský stůl guvernéra Winthropa je zvláštní název pro psací stůl známý svými „skrytými přihrádkami“. Ve takovém stole je velké množství skrytých zásuvek a diskrétních slotů, kde se dá schovat své cennosti a peníze.

Zdroj:ladypanda.net

Nový majitel stolu uvnitř našel staré dluhopisy v hodnotě 127 000 $. To lze nazvat opravdovým zázrakem.

„Našli jsme dluhopisy na 50, 100, 200 a 500 USD. A v obálce byl stoh šesti dluhopisů v hodnotě 10 000 dolarů,“ řekl muž v rozhovoru.

Zdroj:ladypanda.net

Když se Phil podíval uvnitř obálky, zjistil, že ve stole byly dluhopisy, které staly přes 127 000 $.

Představte si jeho šok, když si uvědomil, že si právě vydělal 126 960 $ ze stolu, který si koupil před několika hodiny. Řekl, že zpočátku hledal pera, která by se mohla v průběhu let zůstat v jedné z mnoha zásuvek.

Muž nemohl se rozhodnout, co má s tím dělat. Phil zavolal do aukční síně, aby zjistil kontakty bývalých majitelů stolu.

Jak se ukázalo, rodina bývalého majitele tyto spořitelní dluhopisy nějakou dobu hledala.

Philovi se podařilo najít syna muže, který byl před mnoho lety majitelem stolu. Muž mu řekl, že musel prodat stůl a další nábytek, aby zaplatil náklady na zdravotní péči a bydlení pro 94letého otce.

Zdroj:ladypanda.net

„Rodina je hledala roky,“ řekl odborník v aukční síni, kde byl stůl prodán. „Byli tak šťastní, že někdo konečně našel chybějící papíry. Mohlo by se to stát jen dobrým lidem!“.

LeClerc vrátil spořicí dluhopisy jejím původním majitelům. Rodina požádala novináře, aby zůstali anonymní a uvedla, že peníze přišly ve vhodnou chvíli.

„Byl to skvělý nález,“ řekl LeClerc. „Ale šťastný příběh této rodiny je pro mě mnohem větší dárek.“

Share