Plaga se zúčastnil konference, kde se řešily příležitosti pro školy během koronaviru: experti se shodli, že je to velká šance pro školství

Ministr školství Robert Plaga se zúčastnil konference, která se zabývala aktuální situaci ve školách.

Kromě ministra se tiskové konference účastnili také například výkonný ředitel T-Mobile Czech republic Juraj Bóna, viceprezidenti Svazu průmyslu a dopravy Milena Jabůrková a Jan Rafaj či ředitel Smíchovské střední průmyslové školy Radko Sáblík.

Zdroj: aktualne.cz

Sáblik tvrdí, že aktuální situace je velkou příležitostí pro školy, které vybavení pro dálkovou výuku většinou mají. Zdůraznil ale, že některým ředitelům chybí odvaha a chce, aby na ně tlačilo ministerstvo a ukázalo správnou cestu.

Ředitel školy také nyní v tom vidí šanci něco udělat s tuzemským školstvím.

Zdroj: idnes.cz

Šéf resortu Plaga však říká, že je potřeba zohlednit sociální rozdíly mezi žáky a vzdělávat také učitele. Podle něho by se také mělo přistupovat k dětem individuálně podle rodinné situace.

Ministr zdůraznil, že nyní pro něho je prioritou návrat do škol žáků prvního stupně. Chce toho dosáhnout, i když dokonce budou zavedená kvůli tomu tvrdší opatření.

Zdroj: cnn.iprima.cz

Resort již přemýšlí o tom, jak budou příští rok probíhat maturity a příjímací zkoušky. Ministerstvo zdravotnictví bude ale také mít slovo.

Experti během konference mluvili o pozitivních a negativních krocích ministerstva školství. T-Mobile se rozhodl také pomoct a předá 20 000 datových SIM karet.

Zdroj: idnes.cz

Jana Rafaje zajímalo, proč žáci nemohou absolvovat odbornou praxi ve společnostech. Plaga uvedl, že o její návratu jedná, ale musí to schválit ministerstvo zdravotnictví.

Zdroj: tyden.cz

Share