Nový případ koronaviru v jedné z mateřských škol: Děti a několik zaměstnanců byli nuceni do karantény

Byl diagnostikován koronavirus u jedné z pracovnic školky. Tato mateřská škola se nachází v okrese Praha-východ. Kvůli tomu byly děti a 4 pracovníci školky nuceny do karantény. Koronavirus byl zjištěn u jedné zaměstnankyně.

Do karantény museli jít děti z jedné třídy a spolu s nimi i čtyři zaměstnanci. Stalo se to v mateřské školce MAMA-Bašť, která sídlí v okrese Praha-východ.

Zdroj: HN – Václav Kozák / archiv.ihned.cz

Hygienici už tuto informaci potvrdili. Jedna žena měla příznaky COVID-19, pak bylo provedeno testování a výsledek byl pozitivní.

Zdroj: Getty Images

„Každopádně infikovaná byla s dětmi v kontaktu naposled 17. srpna, opatření se týká pouze jedné třídy,“ řekla Dana Šalamunová, mluvčí Krajské hygienické stanice.

Všichni, kdo byli v kontaktu s touto ženou, jsou v karanténě. Karanténa pro ně má skončit v pondělí.

Zdroj: Mediafax

Hygienici dodali, že když už byly děti a pracovníci v karanténě, byla provedena dezinfekce mateřské školy. Byla provedena i další opatření, takže už tam žádné nebezpečí nehrozí.

Zdroj: Deník / Michal Hrabal

Případy nákazy koronavirem dětí nebo pracovníků ve školkách v Česku se čas od času objevují. Jedny z posledních případů byly na Břeclavsku, Blanensku a na Jablonecku.

Share