„Nechci dopustit, abychom měli miliony nakažených“: premiér Babiš promluvil k národu a prosí o spolupráci v boji s koronavirem

Epidemie znovu nabírá na sile, a proto se premiér Andrej Babiš rozhodl promluvit k obyvatelům České republiky. V televizním projevu řekl, že situace je velmi složitá a bylo chybou rušit v létě opatření. Chce, aby lidé semkli a chránili se před virem.

Zdroj: aktualne.cz

Premiéra znepokojují nárůsty nemocných a scénáře, které Babiš dostává od odborníků. Předseda vlády poznamenal, že na konci jara to vypadalo, že koronavir je pryč a máme to za sebou.

Bylo to důvodem ke zrušení opatření a od 1. července se roušky přestaly nosit všude. Babiš to ale považuje za chybu, kterou udělal pod vlivem nastupujícího léta a atmosféry ve společnosti.

Zdroj: Youtube

Problémem dle premiéra je rozdělení společnosti na dvě skupiny. Jedná roušky nosí a dodržuje se bezpečnostních pravidel, ta druhá bere koronavir jako obyčejnou chřipku.

Andrej Babiš však zdůraznil, že se roušky nenosí kvůli vládě nebo jednotlivým ministrům, ale kvůli ochraně ostatních, hlavně rizikových skupin.

Zdroj: novinky.cz

Chápe, že roušky jsou nepříjemné, ale je to jedná z možností, jak někomu zachránit život.

„Nechci dopustit, abychom měli miliony nakažených a tisíce mrtvých,“ důrazně prohlásil Babiš.

Zdroj: ihned.cz

Chce, aby lidé dodržovali protiepidemická pravidla, aby se znovu nemusela vypínat ekonomika. Babiš věří, že koronavir dokážeme porazit i podruhé, ale v bojí s nákazou musíme semknout spolu.

Předseda vlády také poděkoval všem zdravotníkům a pochválil již bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Zdroj: echo24.cz

Projevy Babiš už měl i na jaře. Poprvé v televizi vystoupil v březnu a následně i v dubnu.

Během prvního projevu tvrdil, že bude osobně odpovídat za všechna opatření a dodal, že se země ještě nikdy nesetkala s podobným problémem.

Zdroj: e15.cz

V dubnu Babiš prohlásil, že zemi normálu vrátí tzv. chytrá karanténa.

V poslední době je premiér silně kritizován za aktuální stav. Laboratoře zaznamenávají rekordní nárůsty nakažených a zvyšuje se také počet obětí.

Zdroj: denikn.cz

Share