“Nedovedu si představit, jak to dělají v této situaci senioři nebo oslabení lidé“: Jak probíhá léčení nemoci COVID-19 u Veroniky Kopřivové a její partnera Miroslava Dubovického

Před dobou vyšlo najevo, že na COVID-19 jsou pozitivní Veronika Kopřivová (29) a Miroslav Dubovický. Oba nyní musí projít dotaci karanténou.

Zdroj: instagram.com

Dubovický, který má bronzový titul Muž roku roku 2016, má ale obtížnější průběh nemoci a dokonce skončil v nemocnici, kde mu lékaři poskytli profesionální lékařskou péči. Dělali mu opakovaně a i test, aby se ujistit, že nemoc opravdu má.

Zdroj: instagram.com

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (48) to potvrdila. Uvedla, že Miroslav to má od minulého týdne a byl v domácí karanténě. Naznačila, že tzv. chytrá karanténa moc nefunguje, jestli parter Dubovický měl den co den horší zdravotní stav a dokonce byl i v nemocnici.

Zdroj: instagram.com

Podle Kopřivové ani vláda, ani krajské hygienické stanice pod kontrolou nemoc nemají. Po 2 dnech jak nahlásili že jsou s partnerem COVID pozitivní, jim volali z krajské hygienické stanice.

Během volaní oznámili, že se jim začíná dvoutýdenní karanténa a jenom podle pravidel vzali kontakt na všech, s kým se nakaženi komunikovali. A dál to pokračování nemělo.

Zdroj: instagram.com

I když je Kopřivová rada, že její známi nemají žádné příznaky nemoci, sama stěžuje na to, že vůbec nedávali žádnou informaci co dělat můžou a co nesmí. „Bohužel jsme ani nedostali radu, co dělat, a co máme očekávat,“ uvedla žena.

Zdroj: instagram.com

Má spíš optimistickou náladu, věří, že virus překonají snadněji, než třeba postižené důchodci. Veronika je rozzlobená, že oslabené lidé nebo senioři jsou k nemoci i tak více citlivé, a když nemají dostatek informaci, tak to jenom zkomplikuje průběh nemoci.

Share