Nejdřív tropická vedra a pak mrazy: Meteorologové řekli, kdy podle týdenní předpovědi do Česka dorazí studená fronta

V Česku je opět počasí jako v létě. V poslední době se průměrné denní teploty v Česku pohybovaly kolem 15 stupňů, nyní ale stoupnou o několik stupňů. Na konci týdne jsou možné i mrazy.

Teploty stouply díky teplému jižnímu proudění, například na některých místech dosáhly dokonce 32 stupňů Celsia. Po tak horkém dni byla i horká noc, kdy byly teploty nad 20 stupňů.

Zdroj: Blesk / TONDA TRAN

Ve středu teploty přes den dosáhnou 30 stupňů. Večer se ale začne ochlazovat a obloha bude zataženější. Místy mohou přijít bouřky nebo přeháňky.

Zdroj: Blesk / TONDA TRAN

Situace se ale může změnit už ve čtvrtek, kdy do Česka dorazí studená fronta. Lidé to pocítí zejména ráno, kdy bude vzduch velmi chladný. Odpolední teploty se tak budou pohybovat mezi 20 až 24 stupni.

Zdroj: Blesk / David Malík

Do konce tohoto týdne by tak teploty mohly klesnout až na 8 a dokonce 3 stupně Celsia. Možné jsou i přízemní mrazíky. Na horách bude mráz ještě silnější.

Například v pátek ráno mohou být teploty mezi 3 až 8 stupni. Přes den bude samozřejmě tepleji, ale maximálně 19 stupňů.

Zdroj: Blesk / Mária Rušinová

Stejné počasí jako v pátek se očekává i o víkendu. Přes den může být o něco tepleji, ale nejvýše 22 stupňů Celsia.

Není to poprvé, co se v naší zemi tak dramaticky změní počasí. Podobná situace byla naposledy na podzim před dvěma lety, kdy také po příchodu studené fronty prudce klesly teploty.

Zdroj: Blesk / Karel Kopáč

V sousedním Německu byly mezitím supertropické dny. Například v úterý v Geilenkirchenu byly teploty nad 36 stupňů Celsia.

Psali jsme: Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo, co bude dělat s dětmi, které kýchají a kašlou

Share