Nejočividnější známky toho, že pijete příliš málo vody

„Ve víně je pravda, ve vodě je život,“ říkali starověcí mudrci a měli naprostou pravdu. Pití vody pro nás je nezbytné a to ještě silněji než podobná potřeba jídla.

Zdroj:be-smart.space

Bez jídla může člověk přežít několik týdnů, ale bez vody nevydrží ani pět dní. Voda je bezpochyby nejdůležitější součástí naší každodenní stravy.

Každý den, ráno, odpoledne a večer, pijeme vodu, zejména bez přemýšlení. Dát si vodu, když máte žízeň, je normální, stejně jako například dýchání nebo chůze. Stručně řečeno, voda je v mnoha ohledech základem našeho života.

Navzdory tomu stále neexistuje shoda ohledně toho, kolik ji musíte denně vypít pro normální zdraví a fungování všech tělesných systémů. Někteří říkají, že denní minimum spotřeby vody je litr, jiní uvádí, že je to jeden a půl nebo až dva, a jiní říkají asi tři nebo více.

Přesto neexistuje univerzální organismus a nemůže existovat, protože každá taková norma je individuální a závisí výhradně na osobě.

Vy i samostatně můžete bez lékařů snadno zjistit, zda pijete dost nebo ne. A aby to bylo jednodušší, zde jsou kritéria a znaky, podle kterých můžete pochopit, že nepijete dostatek vody.

1. Změnila se vám barva moči

Pokud si všimněte, že se barva vaši moči změnila, stala se tmavší a koncentrovanější, doporučujeme vám zvýšit množství tekutiny, kterou denně konzumujete.

2. Méně často chodíte na toaletu

V normálním stavu by měl člověk chodit na toaletu pětkrát až sedmkrát denně během dne. Pokud tam chodíte jen jednou nebo čtyřikrát denně, měli byste mírně upravit svůj pitný režim a přidat tam pár sklenic vody.

3. Suchá pokožka

Zdroj:be-smart.space

Ve skutečnosti může existovat mnoho důvodů pro tento jev, ale jedním z nejpravděpodobnějších a nejběžnějších je nedostatek tekutiny v těle. Zkuste pít hodně vody a váš problém bude po nějaké době vyřešen.

4. Cítíte hlad častěji

Možná je to proto, že jste opravdu začali jíst méně. Pokud se však množství jídla přijímaného během dne zásadně nesnížilo, zkuste pít více. Je to kvůli tomu, že při nedostatečném množství vypité vody, člověk může mít pocit podobný pocitu hladu. Mimochodem, to je jeden z důvodů obezity, zejména u žen: zdá se vám, že máte hlad, ale ve skutečnosti máte žízeň! Pokud si tedy všimnete, že máte větší hlad, zkuste v takových situacích pít vodu. Náhlé záchvaty hladu pravděpodobně ustoupí.

5. Jste stále unavení

Zdroj:be-smart.space

Již dávno se prokázalo, že existuje přímý vztah mezi příjmem tekutin a únavou po celý den. Čím méně vody vypijete, tím rychleji a silněji se vaše tělo unaví a tím obtížnější je jeho zotavení následující ráno. Pijte více a budete mít pocit, že máte o něco více síly.

6. Bolí vás hlava

Zdroj:be-smart.space

Zde je okamžitě důležité říci, že přetrvávající a prodloužené migrény mohou signalizovat úplně jiné nemoci, včetně velmi smutných onemocnění. Ale může se stát, že prostě konzumujete málo vody! Nedostatek tekutin v těle může skutečně způsobit časté bolesti hlavy. V takovém případě stačí, aby se váš pitný režim normalizoval.

7. Cítíte se naštvanější a podrážděnější

Je to proto, že nedostatek tekutin nezbytných pro normální život negativně ovlivňuje váš nervový systém. Stačí hodně pít, nosit s sebou láhev vody do práce nebo do studia a vše se vrátí do normálu.

8. Časté zácpy

Stejně jako v případě šestého bodu to může být důkaz řady onemocnění gastrointestinálního traktu, ale ve skutečnosti pro normální funkci střev často stačí (samozřejmě kromě zdravého jídla) jen pít denně normální množství vody.

Share