Nela Slováková odmítá ukázat certifikáty na roušky: Nic jsme nedodávali, uvádí výrobce látek

30letá podnikatelka Nela Slováková začala svůj rouškový byznys během karantény. Všem říkala, že její roušky jsou antibakteriální, a mají v sobě aktivní stříbro.

Technická univerzita v Liberci udělala testy její produktů, které prokázaly, že skrz její roušky projde jakýkoli vir.

Zdroj: extra.cz

Podnikatelkou se začala zabývat kriminální policie. Nela Slováková slíbila svým zákazníkům, že potřebné certifikáty předloží společnost, která prodala Nele materiály pro její roušky. Společnost má úplně jiný názor.

Zdroj: pres.upmedia.cz

Nela Slováčková stále tvrdí, že není vinná. Na začátku této situaci tvrdila, že její roušky s ionty stříbra ochrání proti virům a bakteriím, ale Technická univerzita v Liberci jasně prokázala, že není to tak.

“Podle výsledků je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost,“ napsala Technická univerzita.

Zdroj: extra.cz

„Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii a již se v aktivní vrstvě nevyskytovaly,“ uvedli vědci.

Zdroj: extra.cz

“„Nezajímají mě žádné smyšlené články a lži, které někdo píše s jasným cílem. A nezapomeňte, že cokoliv se píše v bulváru, neznačí pravdu. Bulvár může všechno a já jsem toho krásným příkladem. Pravda je jediná, a to ta, že v rouškách od počátku bylo a je stříbro,” odpověděla Slováková.

Teď Nela Slováková odmítá ukázat svým zákazníkům certifikáty a odkazuje je na výrobce látek. Společnost odpověděla, že nikdy nedodávala podnikatelce certifikáty.

Zdroj: extra.cz

“My jsme Nele Slovákové nikdy nedodávali přímo. Pokud máte nějaké otázky, je třeba kontaktovat Nelu Slovákovou. My vám ani ty certifikáty jako třetí straně nemůžeme ukázat,“ uvedl prácovnik společnosti.

Zdroj: markiza.sk

„My jsme s vámi nikdy neobchodovali, tím pádem vám certifikáty ukazovat zkrátka nemůžeme. Můžeme certifikáty ukázat pouze našim obchodním partnerům a tím není ani Nela Slováková,“ dokončil prácovnik.

Share