Čtyři jednoduché kroky k „obnově“ zahrady po trvalých deštích

Po přívalových deštích nám nakonec meteorologové slibují teplé počasí a slunečko. V tuto chvíli je pro nás důležité, abychom si nenechali tento okamžik ujít a provedli řadu manipulací pro „oživení“ naší zahrady, jinak letos úrodu ani neuvidíme.

DEZINFEKCE

Zdroj: agroexpert.md

Zdroj: agroexpert.mdZačněme tím, že po takových dlouhých deštích musí být půda dezinfikována. Po dlouhou dobu vysoké vlhkosti se v ní aktivně množí různé patogenní mikroorganizmy. Toho lze dosáhnout pomocí hypermanganu, kterým lze zalít půdu kolem kořenů rostlin.

HNOJIVA

Zdroj: greenmarket.com.

Rostliny potřebují hnojení i nehledě na silné deště. Za tímto účelem lze rozsypat dusičnan amonný. A poté je nutné navíc doplnit do půdy popel a výluh z kopřivy. Taková hnojiva by měla rostliny posílit a dodat jim sílu pro růst.

Zdroj: telegraph.co.uk

Aby se předešlo nemoci, dá se postříkávat okurky, rajčata, lilek a papriku následujícím roztokem: ve 2 litrech mléka je nutné rozpustit 2 gramy kyseliny borité, 30 kapek jódu a 3 polévkové lžíce tekutého mýdla. Toto ošetření by mělo být prováděno každých 10 dní.

KYPŘENÍ PŮDY

Zdroj: news-r.ru

Nakonec, jakmile je půda suchá, musí být půda načerchána, aby kořeny rostlin mohly dostávat vzduch. Umožní jim to rychlejší zotavení a aktivnější růst.

Zdroj: themarthablog.com

Share