“Není to jeho styl, ani podpis nesedí”: Falzifikace obrazu Karla Gotta

Před několika dny v internetové aukci někdo chtěl prodat moc zvláštní obraz. V popisu je uvedeno, že namaloval ho zesnulý zpěvák Karel Gott. Vdova Ivana uvedla, že je to falzifikace.

Na zadní straně obrazu byl také i snímek Slavíka s ministrem obrany Miroslavem Soukupem a také manželkou politika Lubomíra Štrougala. Vyvolaná cena obrazu, který “namaloval Karel Gott” byla tisíce korun.

Zdroj: ahaonline.cz

Podle popisu v internetové aukci, obraz byl namalovaný v roce 1981. Slavík ho věnoval ministru k 55. narozeninám. Ivana sdílela, že tento obraz nic společného s Karlem Gottem mít nemůže.

Mluvčí rodiny Gottových Aneta Stolzová uvedla: “Paní Ivana Gottová si není vědoma toho, že by její muž kdy takový obraz namaloval. Není to jeho styl, ani podpis nesedí.”

Zdroj: obrazyvaukci.cz

Ivana Gottová byla moc znepokojena tím, že jméno její zesnulého muže někdo využívá pro svůj výdělek. Známý malíř Martin Martan také potvrdil, že podpis byl falzifikovaný, a takový obraz Gott namalovat nemohl.

Podle jeho slov, na tom obrázku je vidět, že nějací amatéři chtěli vydělat peněz na jménu známého zpěváka. Celá signatura Karla Gotta byla doplněna druhotně, a také neodpovídá klasickému podpisu Slavíka pod obrazy.

Zdroj: obrazyvaukci.cz

Martin Martan také na obrazu uviděl nějaké opravy v levém dolním rohu. Díky vyjádření Ivany Gottové a známého malíře Martana obraz z internetové aukci byl smazán.

Majitel aukční síně Jaroslav Jakubec uvedl, že tady jde o padělek. Také oznámil, že momentálně falzifikaci obrazu Karla Gotta se zabývá Policie ČR.

Zdroj: super.cz

Share