Adam Vojtěch upřesnil nová pravidla pro povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách: pravidla mají 25 výjimek

Od 10.9 budou muset všichni občané chodit v rouškách ve všech vnitřních prostorách budov po celém území naší země. Přitom se nepočítá s principem semaforu.

Bude nutné nosit roušky ve všech vnitřních prostorách budov po celém Česku. Výjimkami samozřejmě budou domácnost a hotelové pokoje.

Zdroj: Instagram

Výjimky budou také pro malé děti, lidi s psychickými problémy a pro sportovce. Bez roušek budou moci pracovat pracovníci v kancelářích při dodržení rozestupů nad dva metry.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prostřednictvím svých sociálních sítí oznámil, že dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu. Příčinou byla epidemiologická situace, která se nadále zhoršuje.

Podrobnosti ministr řekl odpoledne. Vysvětlil, že nosit roušky je minimální nezbytné opatření pro boj s koronavirem. Dodal, že se změní i semafor.

Zdroj: TV Nova

„Platí jednoduché pravidlo, uvnitř se rouška nosí, venku nikoliv,“ vysvětlil ministr zdravotnictví. Všichni by si podle něj měli uvědomit, že se situace zhoršuje, a proto je nutné dodržovat alespoň taková minimální opatření.

Opatření se týká i škol, ale jen společných prostor škol. To znamená, že ve třídách se děti budou moci učit bez roušek.

„Uvědomme si prosím, že nošení roušky opravdu snižuje přenos té kapénkové infekce,“ řekl náměstek pro zdravotní péči na ministerstvu zdravotnictví Aleks Šedo.

Zdroj: Instagram

Ministr zdravotnictví také uvedl, že ochranných pomůcek je nyní zcela dost, navíc zatím není potřeba aktivovat Ústřední krizový štáb.

Také řekl, že systém semafor je aktuální a bude využíván dál, dodal, že v pátek bude mnoho míst v Česku zeleně.

Adam Vojtěch mluvil i o novém projektu sebetrasování. To znamená, že člověk, který se dozví, že jeho výsledek testu je pozitivní obdrží formulář na webu.

Zdroj: novinky.cz / Petr Horník

Tam člověk napíše kontakty dalších lidí, s nimiž byl v posledních dnech v kontaktu. Napíše například jejich telefonní čísla. To by hygienikům výrazně usnadnilo práci.

Kdy tento systém začne fungovat, ministr zatím neví.

Samozřejmě by chtěl, aby to začalo fungovat co nejdříve, ale zatím žádné podrobnější informace nejsou.

Vysvětlení pravidel pro (ne)nošení roušek na často navštěvovaných místech.

Zdroj: mzcr.cz

Zdroj: mzcr.cz

Zdroj: mzcr.cz

Zdroj: mzcr.cz

Share