Olga Menzelová chystá pro příznivce poslední rozloučení s manželem Jiřím: obřad už ale prý proběhl a byl velmi rychlý

Olga Menzelová řekla, že pohřeb manžela Jiřího Menzela již proběhl a byl dle její slov velmi rychlý. Poslední rozloučení se s režisérem konat nemělo, ale Olga se nakonec rozhodla uspořádat pietní akt pro fanoušky a přátele.

Zdroj: zivotvcesku.cz

Jiří Menzel nechtěl mít veřejný pohřeb a milovaná manželka splnila jeho přání. Nechce ale zapomenout na lidi, kteří umělce měli rádi.

„Jirka si veřejný pohřeb nepřál,“ napsala Olga s tím, že je si dobře vědoma toho, že se mnoho lidi chce s Jiřím Menzelem rozloučit.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz

Vdova dodala, že rozloučení proběhne 18. září od 10 do 18 hodin ve foyer Rudolfina. Zde si můžete na režiséra zavzpomínat, poslechnout si hudbu z jeho filmů a večer i Wolfganga Amadea Mozarta, kterého Menzel měl rád.

Kvůli tomu Olgu Menzelovou začala část veřejnosti kritizovat za to, že nesplnila přání svého manžela, což vdova ale popírá.

Zdroj: novinky.cz

Režisérova manželka prohlásila, že poslední rozloučení není v rozporu s posledním přáním Jiřího, který nechtěl mít veřejný pohřeb, který se už konal.

„To, co jsem slíbila, splním,“ řekla Olga a dodala, že pohřeb proběhl velmi rychle.

Zdroj: ihned.cz

Vdova potvrdila, že v pátek do Rudolfina půjde, a ještě se rozhoduje o tom, jestli navštíví koncert.

Podle Menzelové se stále nesmířila se smrtí manžela. Navíc na ni prý tlačí okolí. Odjela proto mimo hlavní město, neodpovídá na telefonáty a zprávy.

Zdroj: blesk.cz

Olga také řekla, že chce, aby pietní akce byla oslavou života zesnulého režiséra. Přinést můžete kytky nebo například poslat peníze spolku Nedoklubko, který pomáhá předčasně narozeným dětem, a právě Jiří Menzel byl jeho patronem.

Zdroj: blesk.cz

Psali jsme: Petr Haničinec: Životní příběh herce, který vyjádřil poručíka Columbo

Share