Pětitisícové bankovky s obrazem Aleny Schillerové: „Naše politika není postavena na úplatcích,“ řekla předsedkyně TOP 09

Strana TOP 09 se rozhodla zahájit kampaň před senátními a krajskými volbami velmi originálně. Na stěnách i na zemi byly vytištěné papíry podobné pětitisícovým bankovkám. Na nich však byla vyobrazena současná ministryně financí Alena Schillerová.

„Naše politika není postavena na úplatcích, ale na rozumném hospodaření,“ oznámila Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Slíbila, že z jejich strany nebude znít žádná lež a že nebudou nic lakovat narůžovo. Označila Čechy za schopný národ, ale dodala, že tento národ „řídí nemehla“.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Hnutí své strany označila za cestu ke změnám. Dodala, že pokud jejich strana získá politickou moc, nebudou uplácet voliče jejich penězi. Bylo to silné prohlášení.

„Zvolte řešení místo úplatků,“ dodala Markéta Pekarová Adamová. Následovalo symbolické uzavření truhly s „bankovkami“.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Obraz Aleny Schillerové na pětitisícových bankovkách byl velmi symbolický a znamenal, že údajně takovými bankovkami vláda nyní uplácí voliče.

Byl to nějaký náznak jejich strany, že tento příspěvek pro důchodce je údajným úplatkem za jejich volební hlasy.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Vláda složená z hnutí ANO a ČSSD slíbila dát všem důchodcům, a to téměř 3 miliony občanů, jednorázový příspěvek před Vánocemi. Výše tohoto příspěvku bude 5 tisíc korun.

Důchodci jsou významnou součástí voličů stran ANO a ČSSD. Právě z tohoto důvodu řada opozičníků označila takové jednání vlády za úplatu.

Zdroj: ČTK / Deml Ondřej

Z těch stran, které jsou nyní ve Sněmovně, má strana TOP 09 nejskromnější rozpočet na volební kampaň. Celkový rozpočet strany na tuto kampaň je 7,5 milionu, to je bez peněz kandidátů a krajských organizací.

Share