„Lidé jsou neustále vystrašení. Nikdo neví, co přijde“: Opozice nešetřila Babiše a politici mu vytkli, že vláda nezvládá druhou vlnu koronavirové epidemie

Na České televizi ve čtvrtek probíhala předvolební debata, na které se opoziční lídři pustili do představitelů vlády Andreje Babiše a Jana Hamáčka.

Zdroj: Gettyimages

Vytkly jim, že vláda špatně komunikuje, nedostatečně podporuje podnikatele a dodali, že chytrá karanténa nefunguje.

Zdroj: ihned.cz

Premiér Babiš vše ale popřel a uvedl, že vláda situaci má pod kontrolou.

Zdroj: info.cz

„Lidé jsou neustále vystrašení. Nikdo neví, co přijde,“ prohlásil předseda občanských demokratů Petr Fiala s tím, že chytrá karanténa je nefunkční a vláda neplní sliby.

Rovněž dodal, že nevidí důvody pro plošná opatření a zavedení nouzového stavu.

Zdroj: echo24.cz

Zkritizovala vládu i předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová, která premiérovi vytkla nedostatečnou podporu podnikatelům v době, kdy Andrej Babiš prosí, aby všichni táhli za jeden provaz.

„Dává ale provaz, na jehož konci je smyčka,” prohlásila politička.

Zdroj: novinky.cz

Souhlasil s ní i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který chce po vládě kompenzaci pro lidi, kteří přicházejí o příjmy kvůli plošným opatřením.

Vicepremiér Hamáček zdůraznil, že si to stát nemůže dovolit. Šéf SPD Tomio Okamura dodal, že stát by měl pomáhat těm, kdo to potřebuje.

Zdroj: ihned.cz

Předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi se nelibí, jak funguje chytrá karanténa. Prohlásil, že se hygienické stanice ozývají i po desíti dnech, což v takovém případě nemá smysl.

„K čemu potom ta opatření jsou,” ptal se Bartoš.

Zdroj: eurozpavy.cz

Vít Rakušan (STAN) se vyjádřil ohledně distanční výuky, kterou nepovažuje za efektivní a chce, aby vláda udržela školy chodu.

Babiš ale řekl, že vláda situaci má pod kontrolou. „Zvládli jsme perfektně první vlnu,“ prohlásil premiér a dodal, že i stávající situaci zvládnou.

Zdroj: Gettyimages

Share