Ovčáček oznámil, že prezident Zeman je v nemocnici: hlava státu má za sebou chirurgický zákrok

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v úterý večer oznámil, že si Miloš Zeman zlomil ruku a má za sebou chirurgický zákrok. Stalo se to prý poté, co si prezident odmítl vzít hůlku.

Zdroj: blesk.cz

Operace proběhla standardně a trvala kolem dvou hodin. Miloš Zeman je v pořádku a nyní se mluví o změně jeho programu v následujících týdnech.

Ovčáček prohlásil, že se večer Miloš Zeman díval jako vždy na televizní zpravodajství. Poté si ale odmítl vzít hůlku a zakopl na pravou paži, kterou si zlomil.

Zdroj: Twitter

Prezident byl ihned odvezen do Ústřední vojenské nemocnice, kde hlavě státu byla provedená operace. Život Miloše Zemana nic neohrožovalo.

Zdroj: barrandov.tv

Jiří Ovčáček také dodal, že kvůli následně rekonvalescenci bude pozměně prezidentů program. Ráno Zemanů mluvčí potvrdil, že operace byla úspěšná.

Zdroj: irozhlas.cz

Program v následujících týdnech se bude odvíjet od toho, co doporučí lékaři. Prezident byl celou dobu v kontaktu s rodinou a ta dle Ovčáčka nejspíš také řešila převoz prezidenta do nemocnice.

Zdroj: blesk.cz

Miloš Zeman Ústřední vojenskou nemocnici navštěvoval i minulý rok, kdy absolvoval tzv. čtyřdenní rekondiční kurz. Důvode, byl úbytek a narušení funkcí svalů.

Tehdy lékaři potvrdili, že Zeman trpí cukrovkou, doprovázenou neuropatií obou nohou a za poslední roky hodně zhubl. Hlava státu si také stěžoval na nestabilní chůzi.

Zdroj: blesk.cz

V tomto roce po návštěvě lékaře se ukázalo, že prezident přibral osm kilogramů a začal hůře slyšet.

Share