Pes se loučil polibkem s každém štěnětem, které lidé zachránili

Pes se loučil polibkem s každém štěnětem, které lidé adoptovali.

.

Fena pit bula bez domova, kterou se později pojmenují Rainbow, nikdy nechtěla žit v člověkem.

Život na ulici ji naučil být opatrnou a nedůvěřivou, ale stalo se něco, co chytré zvíře nemohlo předvídět. 48 hodin po narození svých štěňat zasáhla Kalifornii bouře s rekordními přeháňky.

.

Rainbow ukrývala novorozená štěňata v křoví, ale šance na přežití rodiny byla malá. Musela tak matka neochotně začít důvěřovat lidem.

.

Ne že by Rainbow byla všemi odmítnutá, naopak, místní obyvatelé ji v posledních měsících opakovaně viděli a zkoušeli ji nakrmit nebo odvézt do útulku. Ale pes vždy utíkal.

A když přišla bouřka, záchranáři, kteří přijeli potísňovém volání, ještě dlouho nemohli pochopit, kde se schovává fena se svými štěňaty.

.

Keře nejsou moc spolehlivým útočištěm, ale v noci, když pršelo i se svítilnami nebylo snadné najít v nich malý objekt. A počasí se tím časem zhoršovalo.

A konečně nalezeno! Teď to bylo na získání důvěry Rainbow, která by mohla jako vždy vyklouznout, ale matka neopustila své novorozence.

Bude se muset bránit, případně zaútočit? Všechno se však povedlo jen pomocíněkolik porcí jídla.

.

Záchranář štěněta opatrně zvedl a vytáhl ven, pryč z úkrytu. Rainbow byla znepokojená, ale olízla nos dítěte.

Jako by ho snažila uklidňit: „všechno bude v pořádku“. Lidé jeden po druhém dostali štěňata a každý z nich dostal na rozloučenou polibek od své matky.

Sama Rainbow zůstala sedět v provizorním domově a nevěděla, kam byly její děti odebrány.

.

Rainbow ani odreagovala na to, že byla vytažena záchranáři z keřů a byla umístěna do klece.

Déšť se zintenzivnil a nastal čas dostat se z ulice do spolehlivého úkrytu.

Lidé, pes, vybavení – všechno bylo naskrzmokré, a navíc kvůli bouřce nešel proud, takže cestu do útulku a prohlídku pacientů veterinář musel zvládnoutpod světlem baterek.

.


Výsledek záchranné operace: uschlá, žadující péči, ale celkem zdravá psí matka a osm pěkných štěňátek.

Pro vzpomínku na podmínky, ve kterých se objevili psy v útulku, byli pojmenováni podle přírodních prvků: Hrom, Vánek, Mlha, Blesk, Záblesk, Bouře a dva nejmenší – Kapička a Mrholení.

.

Rainbow se stala Rainbow a před našimi očima se proměnila v nejpřátelštějšího psa na světě, který, jak se mohlo zdat, chtěl okamžitě kompenzovat všechny dny života bez lidského znepokojení.

.

Štěňata vyrůstají a brzy budou připravena najít si nové domovy. Rainbow se přestala bát lidí a nevadí jí, že její děti dostanou také své rodiny.

Share